Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Odprodej zlata v období hyperinflace/krize-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1760.59 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 20.68 Kč/g

Téma diskuze:

Odprodej zlata v období hyperinflace/krize

Kde je možné provést odprodej investičního zlata, jak prodat neinvestiční zlato, ceny výkupu zlata, špatné i dobré zkušenosti

Odprodej zlata v období hyperinflace/krize

Příspěvekod zlatoforum » stř 13. bře 2013 10:06:24

Ve fóru Nějvyšší ceny výkupu investičního zlata byl naznačen zajímavý problém s hyperinflací a zbavováním se investic.

[quote="Jožka.Bo"]pokud nastane hyperinflace, tak asi není rozumné prodávat ani zlato ani nemovitosti - na jejich prodej dojde až se situace uklidní.


Problém v tomto období bývá právě v tom, že lidé peníze potřebují - o své totiž defakto přišli.
Mají nějaké investice(například nemovitosti), ale nemají kupce. Všichni jsou na tom totiž zkrátka stejně a nemají peníze na nákup. Podobná situace je současně ve Španělsku, kde má trh s nemovitostmi velké problémy.

Bez poptávky se cena nemovitostí výrazně snižuje a následně je málokdo ochotný prodat nemovitost hluboko pod cenou.

Zde vidím výhodu Investičního zlata. Zlato a stříbro není vázáno na místo. Trh s ním je globální - pokud ve státu zmítaném krizí nenaleznete kupce, světový trh se o Váš problém postará(pokud krize není globální). Navíc se můžete zbavovat investice ve formě zlata po menších částech než u nemovitosti, kde získáte v jednom okamžiku velkou částku peněz, které nelze spotřebovat ihned a okamžitě na ně začíná působit hyperinflace.

Na druhou stranu ve zlatě se nedá bydlet.

Abych to uzavřel - při hyperinflaci není rozumné zbavovat se dlouhodobých investic, nicméně musíte být připraveni na to, že Vás k tomu situace donutí. Je určitě lepší pod cenou prodat malé množství investičního zlata než celou nemovitost.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Příspěvekod klas » čtv 17. říj 2013 9:49:57

Při hyperinflaci je dobré za zlato kupovat domy. Zkušenost z výmarské republiky, kdy za pár mincí byly k dispozici celé bloky domů. Majitelé neměli z nájemného nic, nekopírovalo totiž hyperinflaci. Chcípali hlady. Takže kdo měl zlato, směnil je hodně dobře.
klas
 

chraňte se před hyperinflací zlatem

Příspěvekod Ivan5305 » sob 09. srp 2014 16:37:22

[quote="klas"]Při hyperinflaci je dobré za zlato kupovat domy. Zkušenost z výmarské republiky, kdy za pár mincí byly k dispozici celé bloky domů. Majitelé neměli z nájemného nic, nekopírovalo totiž hyperinflaci. Chcípali hlady. Takže kdo měl zlato, směnil je hodně dobře.


Přesně tak. A hyperinflace může spustit každý den

https://www.youtube.com/watch?v=IklYJnb3IfI

takhle to pojede.

čtěte první dvě červeně zvýrazněné aktuality na http://www.biomleko.com, případně mě kontaktujte
Ivan5305
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 09. srp 2014 4:37:42

Objektivní pesimismus

Příspěvekod Fredy » čtv 12. úno 2015 8:56:34

To je jeden ze scénářů, pravděpodobně ten nejkatastrofičtější. Existuje ale celá řada jiných scénářů, takže bych se neomezoval jen na tento jeden pesimistický. Všechno taky může proběhnout postupně deflací během několika let, nebo se nějakým způsobem podaří, aby takováto hyperinflace vůbec nenastala.

Za mě je dobré za Hyperinflace zlato držet a mít oči a uši na šťopkách. Vyčíhat dobrou příležitost a nakoupit výrazně podhodnocené statky. Například nemovitosti, tak již tu bylo řečeno.
Fredy
 

re

Příspěvekod Ivan5305 » čtv 12. úno 2015 9:20:56

[quote="Fredy"]To je jeden ze scénářů, pravděpodobně ten nejkatastrofičtější. Existuje ale celá řada jiných scénářů, takže bych se neomezoval jen na tento jeden pesimistický. Všechno taky může proběhnout postupně deflací během několika let, nebo se nějakým způsobem podaří, aby takováto hyperinflace vůbec nenastala.

Za mě je dobré za Hyperinflace zlato držet a mít oči a uši na šťopkách. Vyčíhat dobrou příležitost a nakoupit výrazně podhodnocené statky. Například nemovitosti, tak již tu bylo řečeno.


Ano, ale pokud jsem přesvědčen, že nejbližších 50 let bude světová i naše ekonomika stabilní, že mi bude zaměstnavatel pravidelně zvyšovat plat alespoň o 5 % ročně a inflace bude pod 2% ročně, že nepřijdu o práci, neonemocním, nezavřou mě za něco, co jsem neudělal............

Takových lidí vidím kolem sebe desítky a podle řečí, co vedou v hospodě jsou každý týden udivení, že to tak není a přitom pořád myslí, že od teď už to tak bude.....

Já spíš myslím, že je potřeba "doufat v nejlepší" a současně "být připraven na nejhorší"

A číst si třeba tohle:

http://tema.kurzy.cz/~nr/2560455.html

nebo tohle: zdroj wikipedie Ve Spojených státech byl zlatý standard zrušen za úřadu prezidenta Franklina D. Roosevelta ke konci roku 1933 – dvacet let po zavedení Federálního rezervního systému, v době, kdy vrcholila velká hospodářská krize a nezaměstnanost ve Spojených státech přesahovala 28 %. Již 5. dubna téhož roku Roosevelt vydal exekutivní nařízení č. 6102,[6] které každému obyvateli USA nařizovalo odevzdat veškeré zlato pod pokutou až 10 000 dolarů, 10 let vězení, nebo obojí.[7]

A tady je článek z 1.dubna (apríl) ale já bych to jako žert až tak neviděl. A někteří dikutující pod článkem taky ne.

http://www.investujeme.cz/mate-doma-zla ... ete-o-nej/

Takže spíše doporučuji to, co uvádím na svém webu www.zlatybrouk.cz
Ivan5305
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 09. srp 2014 4:37:42

Příspěvekod Ivan5305 » čtv 12. úno 2015 9:27:16

Ještě dodávám, že devalvace koruny 7. listopadu 2013 nebylo nic jiného, než konfiskace 7% úspor, držených v korunách. A zároveň se všechny úspory, držené ve zlatě či vybraných měnách o stejných 7% zhodnotily. V čem měl asi k 6. listopadu 2013 peníze Singer a spol.
Ivan5305
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 09. srp 2014 4:37:42

Příspěvekod zlatoforum » pát 13. úno 2015 10:32:09

Ten poslední článek o konfiskaci zlata mě opravdu rozesmál. Nesmíte věřit všemu, co čtete.
Jinak díky za příspěvek, je to krásná kachna z roku 2011.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Konfiskace zlata

Příspěvekod Fredy » pát 13. úno 2015 12:19:51

Konfiskace zlata samozřejmě možná je. Je to ale až jedno z posledních řešení. K tomu je ještě velmi daleko. Nikdo toto řešení prosadit nechce, protože na něm nejvíce tratí ti bohatší. Chudý člověk zlato nemá.
Navíc bez tohoto kroku by se USA tenkrát z krize hrabaly horko těžko. Lidi tam pomalu umírali hladem. Nezaměstnanost byla obrovská. Bylo to potřeba nějak řešit. Takovéhle krize se vždy řeší solidárním způsobem. Viz Řecko. Zestátňovaný byl kapitál nad určitou částku. Takže to v podstatě funguje tak, že ti, co mají naspořeno odevzdají peníze státu a ten je přerozdělí kde je potřeba.
Fredy
 

kachna nebo jiný pták

Příspěvekod Ivan5305 » pon 16. úno 2015 11:00:01

[quote="zlatoforum"]Ten poslední článek o konfiskaci zlata mě opravdu rozesmál. Nesmíte věřit všemu, co čtete.
Jinak díky za příspěvek, je to krásná kachna z roku 2011.


Vždyť jsem tam psal, že je to z prvního dubna!!!! Takže autor psal aprílový žert, buhužel, v mnoha ohledech nebyl daleko od skutečnosti, zda záměrně, nebo došlo od té doby k posunu, to ať si každý zváží sám.
Ivan5305
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 09. srp 2014 4:37:42
Nahoru

Příspěvekod zlatoforum » úte 17. úno 2015 9:21:10

Tak to jsem přehlédl a nechal se nachytat. Každopádně díky za článek.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51


Zpět na Výkup zlata

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1760.59 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 20.68 Kč/g

Vyhledat témata bez odpovědí   Zobrazit aktivní témata
Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist