Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Doba na nákup zlata ?-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1821.82 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 21.88 Kč/g

Téma diskuze:

Doba na nákup zlata ?

Zlato jako investice

Doba na nákup zlata ?

Příspěvekod lupinvoda » sob 16. úno 2013 14:53:57

Přemýšlím o nákupu slitků nebo mincí jako trvalejší uchovatel hodnoty (lepší varianta než hotovost pod polštářem). cena zlata však od října stále klesá...je možné alespoň hrubě odhadnout při jaké ceně má smysl nakupovat ?
lupinvoda
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 16. úno 2013 14:27:48

Příspěvekod Jozka.Bo » sob 16. úno 2013 19:34:17

Teď ...
resp. začít teď a po troškách nakupovat, dokud si myslíš, že se to vyplatí.
Jozka.Bo
 

Příspěvekod lupinvoda » ned 17. úno 2013 13:36:50

No to je právě to, co běžný člověk neví...kdy se ještě vyplatí nakupovat. Ale dle minulosti různých analytických reportů a následného vývoje cen to asi sami odborníci často špatně odhadují (nebo se alespoň tak tváří). Něco jsem četl i na kitcomm... Připadá mi, že dle potřeby velkých "hráčů" se zvěřejňují informace a analýzy tak, aby to správně ovlivnilo trh. Dle dostupných info - Soros tvrdí, že je cena zlata na konci zvyšování, ale přitom jak jsem psal, od října stále klesá. Na druhou stranu, proč by velké státy a velcí investoři nakupovali fyzické zlato kdyby si byli jistí, že cena bude klesat. Ještě jsem četl, že velký čínský trh z důvodu nového roku "spí" a proto je lehčí ovlivnit trh z US a EU a tím snížit cenu pro výhodné nákupy (nemyslím jednotlivce)...a po skončení čínské dovolené má zlato opět zpevnit. Potom jsou zamozřejmě úvahy o ceně zlata vs. tisk peněz, inflace, zaměstnanost a "krize" v US - jako laik bych řekl, že to stejně moc nesedí - vždyť se nedávno odročilo jednání o fiskálním útesu, reálná nezaměstnanost v US se také nijak zvlášť nezlepšuje a kroky ke zlepšení také nejsou zvlášť reálné - a cena zlata !?
No, půjdu a něco nakoupím. Vzhledem k tomu, že nejsem sběratel, tak bude asi pro mě lepší koupit slitky, že ? A předpokládám, že vzhledem k ceně bude lepší koupit teď např. 100g slitek + 1 uncový než 4 uncové. Počítám s tím, že bych tak do 2 týdnů koupil ještě 250g slitek. Nejsem si ale jistý, jestli není hloupost to tak dělit na různé hmotnosti !?
lupinvoda
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 16. úno 2013 14:27:48

Správná doba k nákupu zlata

Příspěvekod zlatoforum » stř 20. úno 2013 14:16:43

Dobrý den,
nikdo vám nemůže přesně říci, zda je správná doba právě teď. (jen ti, kdo to řídí ...)

Obecná poučka praví - nakupuj levně, prodávej draho.

Pokud je nynější nízká cena zlata způsobena cyklickými výkyvy - pak je správná doba.

Pokud se EU a světová ekonomika uzdravuje, pak bude následovat další snížení ceny drahých kovů.

Osobně předpokládám spíše ticho před bouří - období klidu, než Řecku a USA dojdou peníze. V podstatě to není ani o tom.
Je to jen o tom, co se píše v novinách. Teď se dlouho ekonomie neřešila. Jakmile zase začne, ...

Zásadně není dobré nakupovat zlato, když se to píše ve zprávách.... Pokud by to bylo opravdu tak výhodné, nikdo by to do světa nepustil. Takto se naopak vyvolávají tlaky na cenu, pokud někdo chce krátkodobě prodávat velké množství zlata za vysokou cenu.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Příspěvekod lupinvoda » stř 20. úno 2013 15:40:05

Dobrý den,

když se člověk podívá blíže na cenový graf, vypadá to teď hoodně podobně jako korekce v 2008.
Já to vidím tak: aby "tahouni" vydělali víc peněz, je nutné aby se trh hýbal...a pokud jde jakákoliv cena pomalu, ale jistě nahoru, tak velcí investoři, kteří drží pozice např. ve zlatě, ty očekávané zisky prostě nemají. No a teď mi připadne, že je právě doba, kdy se to začíná "otřásat". Samozřejmě, že nikdo z nás laiků nemá ponětí co se ve skutečnosti děje a bude dít...je to teď hlavně o pocitu, že cena je poměrně nízko a pokud to chci jako uložení hotovosti v dlouhodobém horizontu, nemusel bych mít obavy s krátkodobého ještě většího poklesu.
Mimochodem, predikce jedné velké banky, že by mělo zlato padnout k 1200 se mi nezdá úplně reálné...vždyť všichni, kdo nakupovali po desítkách až stovkách tun (státy, banky) by přišli o neskutečné peníze.
Takže jsem tento týden koupil moje první "zlatíčko" ;) a počkám jak se bude situace vyvíjet...pokud ještě klesne, tak koupím další.
lupinvoda
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 16. úno 2013 14:27:48

Příspěvekod Daniel Nedvídek » úte 02. dub 2013 7:14:08

investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 04/13

1Q ve znamení všudypřítomné nejistoty

Po poklesu cen zlata na konci minulého ruku následovalo další oslabování této komodity. Ratingové agentury nezklamaly a okamžitě obrátily o 180°. Začaly chrlit komentáře, předpovědi a doporučení: „Zlato je na konci svého 12 ročního růstu.“ „Zlato to má již za sebou.“ „Zlato již není to, co bývalo.“ Jistě jste si všichni těchto zpráv všimli. I když většina z nás těmto nesmyslům nevěří, agentury nasadily některým lidem brouka do hlavy. Avšak i přes tyto negativní, až katastrofické, komentáře výhled vývoje ceny pro rok 2013 se pohybuje na průměrné ceně někde kolem 1630 USD/oz a to není vůbec špatné! Tato cílová cena znamená více méně stagnaci či mírný růst o inflaci, což je právě ten důvod, proč se lidé zbavují ztrátových peněžních zůstatků na bankovních účtech.
Největší změnu nám 1Q přinesl v pohledu na peníze na bankovních účtech (viz. Kypr, který nemá smysl komentovat). Z našich „bezpečných“ peněz, které jsou pojištěné, se rázem staly peníze pojištěné pouze do doby, než začne něco hrozit. Pak vzniká mimořádná situace, kdy se musíme „utáhnout opasky“ a své úspory odevzdat v zájmu společnosti tak, aby byl bankovní systém zachráněn. Ať již tento testovací pokus na Kypru dopadne jakkoli, musíme si být všichni jistí, že již peníze na účtech jistotou nejsou. Ostatně za peníze na bankovních účtech platíme stále, pouze se tomu neříká daň. To bývá pojmenované jinak: poplatek za vedení účtu, transakce, výběr z bankomatu, daň z úroku a nakonec onen poplatek za poplatek z reklamní kampaně jedné z bank. Je až neuvěřitelné kolik člověk musí zaplatit za to, že bance půjčuje své úspory na to, aby mohla banka dále vydělávat. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je až s podivem, jak je možné, že jsou na tom banky špatně, když na lidech tak těžce vydělávají.
Každopádně jsme byli ujištěni, že nikde jinde se to samé stát nemůže (stejně tak jako před časem lidé na Kypru nebo jako při Československé měnové reformě v roce 1953, kdy ještě 36 hodin před jejím provedením prezident republiky Antonín Zápotocký oznámil, že koruna je pevná a takový krok nepřichází naprosto v úvahu). Historie se opakuje a politici nikdy tak docela nemluví pravdu.
Poslední dobou se sám sebe ptám, proč lidé střádají své bohatství právě v podobě peněz. Vždyť peníze byly vytvořeny za účelem směny, nikoli za účelem uchovatele hodnoty, kterým samozřejmě nejsou. Jestliže si někdo uložil před 20 lety na vkladní knížku 50 tisíc korun (tehdy velké peníze), tak dnes nemá takřka nic. Pro účely odstranění barterového obchodu (výměny zboží nebo služeb za jiné zboží nebo služby bez použití peněz) je to skvělý vynález, ale pro uchování bohatství nikoli.
Nyní se ještě vrátím ke zlatu a k výhledům. Někteří vtipně okomentovali současnou situaci kolem dění v eurozóně tak, že se domnívají, že jsou politici placeni těžaři zlata a rafineriemi, protože to, co se děje, je voda na mlýn právě pro ně. V současné době jsou lidé především zaskočení nynější situací a vyčkávají, co bude dál. Naproti tomu centrální banky využívají nízkých cen zlata a dokupují zásoby v řádech desítek tun. Většina států sice hospodaří se schodkem a šetří, kde se dá, ale na nákup fyzického zlata stále finance mají. To nám může hodně napovědět, čemu bychom měli věřit, zda penězům či fyzickému zlatu.
V současné době je sice zlato na burze „levné“ s cenou kolem 1600 USD/oz, naproti tomu je ale v podstatě relativně drahé z důvodu prudkého oslabení eura a koruny vůči americkému dolaru. Budoucí vývoj bude pravděpodobně ve znamení slabého eura vůči dolaru a postupného růstu ceny zlata. V poslední době také došlo k porušení dlouhodobého pravidla, kdy pokles kurzu dolaru ve většině případů znamenal růst ceny zlata. Nyní dochází k posilování dolaru a zároveň k růstu ceny zlata. Doporučení zní: Nakupujte pravidelně menší objemy! Vyvarujete se tak krátkodobých cenových výkyvů a docílíte průměrných cen za dané období.

A na závěr opět to samé - čtěte pozorně jak nakupovat investiční zlato: http://www.investicni-zlato-praha.cz/jak-nakupovat)


Bc. Daniel Nedvídek
Tel.: 776655137
[url]email: info@investicni-zlato-praha.cz[/url]
http://www.investicni-zlato-praha.cz/
Daniel Nedvídek
 

Příspěvekod Michaela » pát 13. zář 2013 12:10:34

Jednoduše řečeno.
Univerzita Yale udělala výzkum na podnět Jima Rogerse. Jedná se o studii střídajících se cyklů akcií a komodit. Momentálně se nacházíme ve stádiu komodit, která trvá už 10 let. Z hlediska specifik by měla být výhodná doba pro investování zlata ještě 15 - 20 let.
Ale souhlasím s výše zmíněným názorem, kupuj to, čemu věříš.
Michaela
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 13. zář 2013 11:48:46

Kdy nakupovat zlato

Příspěvekod Grofix » sob 14. zář 2013 8:38:35

Mám z toho stejný pocit.
Jen mě překvapuje, že korekce na trhu zlata trvá tak dlouho. V tuhle dobu jsem již očekával krátkodobé oživení. Překvapivě žádné nepřišlo. Právě touhle dobou měla cenu zlata zvedat Indie. Bohužel to vypadá, že se tak nestalo.

Podle mojí teorie si tedy ještě na růst ceny zlata počkáme minimálně rok, možná 2. Pak přijde další kolo krize. Nikdo totiž podle mě zatím ekonomiku nevyléčil. Politici opět po celém světě sáhli jen po Brufenu, ale z čeho je bolí hlava je nezajímalo. Proinvestování se z krize funguje jen krátkodobě a vždy se o ukázalo. Je to rychlé, ale krátkodobé a doby mezi nástupy krizí sej stále zkracují. Jestli že jsme měli posledně období mezi krizemi 2 roky (2010-2012), myslím, že můžeme čekat přibližně stejný nebo kratší interval do nástupu dalšího kola. 2014 nebo 2015 bude opět nedůvěra v ekonomi a cena zlata stoupat.

Zda je vhodná doma na nákup zlata? Podle mého ano. Ale nijak bych nepospíchal. Podle mého názoru ještě dlouho bude.
Grofix
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 06. dub 2012 11:10:59


Zpět na Investiční zlato

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1821.82 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 21.88 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist