Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Zlato - prodej-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1454.48 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.86 Kč/g

Téma diskuze:

Zlato - prodej

Zkušenosti s nákupem investičního zlata - kde a jak nakoupit investiční zlato, odstrašující příklady a rady

Zlato - prodej

Příspěvekod zlatoforum » ned 22. led 2012 22:06:07

Jak se dá nakoupit investiční zlato?

Prodej zlata v České Republice zajišťuje hned několik distributorů. Liší se především v šířce nabízeného zboží, cenách a službách poskytovaných zákazníkovi. Prodej investičního zlata může být realizován i skrze internetové portály. Nákup fyzického zlata pak není nijak zvlášť odlišný od jiného zboží.

Postup prodeje investičního zlata v e-shopu / internetovém obchodu

  • V internetovém obchodě je proveden výběr z prodávaného zlata
  • Po zaplacení zálohy na celkový nákup investičního zlata (bývá kolem 10%) je následně zafixována cena zlata, která se již do dodání zlata nezmění.
  • Následuje buď platba zbylé hodnoty objednaného investičního zlata a expedice, nebo poslání zlata zákazníkovi na dobírku.
  • Nakoupené investiční zlato máte ve svých rukou.

Prodej zlata je uskutečňován i ve formě zlatých certifikátů neboli zlatých fondů. V tomto případě nedržíte zlato ve svých rukou. Na druhou stranu není nutné řešit uskladnění ani zabezpečení.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Zlato - prodej

Příspěvekod ludek » čtv 09. srp 2012 12:09:28

Dobrý den, jsem začínající "investor" a pročítám si tu příspěvky na fóru. Často se tu píše, který prodejce je dle vašich zkušeností "čistý", odzkoušený apod. což je jistě pro mne důležitá reference. Jak si mám ale být jist, že jsem i v odzkoušeném obchodě nekoupil něco jiného? Jak "vyzbrojeni" chodíte nakupovat? Kapesní přesná váha? Šuplera? ..... Co je běžné? Na co si mám dát pozor? Děkuju za jakoukoli odpověď.
ludek
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02. srp 2012 20:01:19

Jak nekoupit padělek

Příspěvekod zlatoforum » čtv 09. srp 2012 13:02:22

Samozřejmě si vše můžete přeměřit a přepočítat - nejpřesnější metodou bude přesné měření hustoty zlata pomocí váhy a objemu ve válci s kapalinou, ale myslím, že to nebude zapotřebí :)

Některé zlaté slitky mají certifikát pravosti. Samozřejmě se ale padělat dá všechno - bankovky nevyjímaje.

Váhu zlata ale ucítíte hned na první dojem. Titěrný zlatý slitek má poměrně vysokou váhu. Slitky jsou pak také opatřeny vyraženým logem slévárny a sériovým číslem, které by se mělo dát ověřit. Zajímavý článek na toto téma

Pokud chcete jistotu, stačí pak přeměřit rozměry a zvážit. Rozhodně ale nedoporučuji vytahovat investiční zlato z originálního obalu.

Každopádně je nasnadě úvaha, že pokud Vám internetový prodejce prodá padělek, asi těžko Vám dobrovolně vymění zboží. Pokud budete nakupovat v kamenném obchodě, předpokládám většina zákazníků si před prodejce nebude zlatý slitek přeměřovat a Vážit.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

No tak to je perla

Příspěvekod rimmer » pon 13. srp 2012 21:03:33

Tak to teda milý admine nestačím žasnout. Už jste fakt viděl někoho, kdo si bude hrát s odměrným válcem a s decimálkou?? Uf. To je teda rada.
rimmer
 

Příspěvekod zlatoforum » úte 14. srp 2012 8:10:11

Zde to bylo myšleno spíše v žertu. Jak jsem již uvedl, nepředpokládám, že by to někdo takto dělal.
Nicméně pokud se máme bavit o teorii, je to jedna z nejpřesnějších metod určení průměrné hustoty tělesa.

Velmi ocením, když přidáte svoji metodu. Kritizovat umí každý.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Článek o fyzickém zlatu

Příspěvekod zlatoforum » úte 28. srp 2012 9:48:33

Zajímavý článek na toto téma.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Zlato prodej

Příspěvekod Jožka.Bo » ned 09. zář 2012 22:15:17

Dle mého názoru není nutné mít nějaké obavy při nákupu od těch obchodníků, co mají i kamennou provozovnu. Takoví jsou v Praze, v Brně, ve Vsetíně i jinde. Od těch lze bez problémů nakupovat i na dobírku.
Pokud bych mohl doporučit, tak pro drobného investora je vhodné nakupovat zboží ve váhovém rozmezí od 1 unce (těžších se bude později obtížně zbavovat - budou moc drahé) do kusů s hmotností přes 3g (mince 1/10 unce a těžší, dukáty a násobky, mince ČNB, slitky 5g a více). Lehčí jsou již relativně drahé.
Pokud chce malý investor pořizovat drahé kovy jako dlouhodobou investici, tak je celkem jedno, kdy je nakoupí (pokud to nebude zrovna na vrcholu cenového výkyvu), po pěti a více letech bude stejně vysoce v zisku i za výkupní ceny.
Jožka
Jožka.Bo
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 09. zář 2012 20:09:59

ČNB emituje zlaté mince listopad 2012

Příspěvekod karpen17 » sob 24. lis 2012 17:36:41

Česká národní banka připravila pro listopad zlaté mince s motivem Negrelliho mostu v Praze. Jde již o čtvrtou emisi zlatých mincí, kterou Česká národní banka připravila pro drobné investory. S emisí ČNB začala v roce 2011 a vzhledem k vzrůstajícímu zájmu investorů plánuje v emisích pokračovat.

Zlaté mince

Autorem zlatých mincí je akademický sochař Zbyněk Fojtů. Mince zobrazuje most se státním lvem. Ve spodní části mince je vyražena nominální hodnota zlaté mince a místo vzniku. Zlatá mince jsou vyrobeny z ryzího zlata o jakosti 999,9 a jejich hmotnost je přesně 15,55 g. Průměr mincí je 28 mm. Zakoupit si lze jednu ze dvou verzí, jež se liší povrchovou úpravou a leskem. Hrany mincí jsou vroubkované. Společně s mincemi si investor zakoupí i certifikát pravosti, který dokládá původ a ryzost prodávaného zlata. Nominální hodnota mincí je 5000 Kč.

Mince jsou žádanější než slitky

Zlaté mince patří mezi drobnými investory k těm nejoblíbenějším investicím do zlata. Oproti zlatým slitkům nabízí jednodušší a cenově dostupnou investici do zlata. Zlaté mince navíc nabízí originální grafické ztvárnění. Jsou tedy i zajímavým dárkem pro členy rodiny. Nejznámějším emitentem zlatých mincí je Česká mincovna. Ta se vedle zlata specializuje též na stříbro a jiné drahé kovy. Vedle mincí nabízí medaile, cihly nebo dukáty. Pro sběratele jde o zajímavou možnost, jak rozšířit svou sbírku.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Pozor na na prodejce při nákupu zlata

Příspěvekod karpen17 » čtv 29. lis 2012 19:18:32

Pozor na nekalé obchodníky při nákupu zlata
Česká národní banka dnes vydala upozornění na aktivity seychelské společnosti Golden Grail. Ta dle České národní banky nemá žádné oprávnění pro provozování činností spojených s investováním. Jde tedy s největší pravděpodobností o nezákonný prodej investičních nástrojů a to včetně zlata. Investoři by se měli mít před touto společností na pozoru.

Jak koupit investiční zlato?
Příklad Golden Grail jasně demonstruje, proč je dobré prověřovat firmu při nákupu investičního zlata. Co však lze dělat, aby drobný investor nenaletěl? Existuje několik základních rad, kterých by se měl investor držet při nákupu fyzického zlata. Jejich zanedbání by mohlo přijít investora velmi draho.

1) Zlato nakupujte u českých firem
Nákup zlata se doporučuje především u firem, které jsou řádně registrovány v obchodním rejstříku. Měly by mít i fyzické sídlo na území České republiky. Sídlo společnosti velmi napoví, o jakou firmu se jedná. Pokud je na adrese společnosti pouze P.O. Box nebo obyčejná poštovní schránka místo kamenné kanceláře, pak je něco v nepořádku a je lepší se společnosti vyvarovat.

2) Výhodné nabídka na zlato nejsou tak výhodné
Je zapotřebí si uvědomit, že zlato je obyčejná komodita. Pokud tedy někdo nabízí vědomě investiční zlato a jeho nákupní cena je pod aktuální cenou zlata na burze, jde minimálně o podivnou nabídku. Jen málokdo půjde vědomě do ztráty, pokud to není blázen. S největší pravděpodobností nepůjde o ryzí zlato.

3) Zapomeňte na internetové aukce a společnosti bez historie
Nakupovat zlato přes aukce, kde se prodejce skrývá za fiktivním jménem nebo od společnosti bez historie, která vznikla dle obchodního rejstříku nedávno, je přinejmenším riskantní. Zlato je specifická komodita, jež je cenná svou ryzostí. Pokud si tedy investor koupí něco jiného než čisté zlato, skončí jeho investice do zlata krachem. Využívejte proto přímých investic u velkých a osvědčených společností, které mohou doložit od jakých mincoven investiční zlato pochází.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09


Zpět na Prodej zlata

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1454.48 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.86 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist