Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Zlaté novinky-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1452.47 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.83 Kč/g

Téma diskuze:

Zlaté novinky

Aktuální a budoucí ceny zlata, předpovědi ceny zlata, analýzy statistiky a predikce

Zlaté novinky

Příspěvekod karpen17 » čtv 28. úno 2013 10:39:31

Situace na zlatu a stříbru
Po velkých výprodejích a zpětných nákupem je vždy zajímavé sledovat, jakým směrem se vydají investoři. Zlato a stříbro zaznamenalo v uplynulém týdnu obrovský propad, který byl vykompenzován tento týden. Zlato se usadilo poblíž hranice 1600 USD za trojskou unci a stříbru se daří udržet 29 USD za unci. Situace přitom naznačuje, že oba kovy by měly tyto hranice držet dlouhodoběji.

Analýza zlata od Američanů
Americký výzkumný ústav pro ekonomiku zveřejnil zajímavou studii dvou ekonomů, Erba a Harvey. Ti ve své práci zkoumají, zda je zlato doopravdy tak dobrý nástroj pro ochranu majetku před inflací, nebo jde jenom o zažitý investiční mýtus. Své tvrzení podkládají několika různými tabulkami a grafy, avšak i tak by tato studie měla být brána s rezervou.

Proč bude po zlatu vždy poptávka?
Cenu zlata bude v budoucnosti, kromě zvyšující se inflace, tlačit také hospodářský rozvoj Číny. Střední vrstva Číny bude v následujících desetiletí sílit a bude jedním z největších spotřebitelů zlata. Vedle rostoucí poptávky z Číny, je třeba upozornit na to, že zlato dlouhodobě patří mezi velmi oblíbené investiční nástroje, jenž svým investorům přináší psychickou podporu. Na tento fakt se často zapomíná, jenže právě konzervativní investoři si zlato cení právě pro jeho dlouhodobou pověst. Fyzické zlato totiž dokáže velmi dobře odolávat politickým změnám a je likvidní po celém světě.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Zpět na Cena zlata

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1452.47 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.83 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist