Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Zlaté ETF místo fyzického zlata-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1765.53 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 23.25 Kč/g

Téma diskuze:

Zlaté ETF místo fyzického zlata

Zlato jako investice

Zlaté ETF místo fyzického zlata

Příspěvekod karpen17 » pon 10. pro 2012 8:05:35

Několikrát zde již bylo nakousnuto, jak je možné investovat do zlata a přitom se vyhnout fyzickému držení zlatého kovu. Jde o zhodnocování finančních prostředků přes ETF. Jak již bylo uvedeno, jedná se o investiční podílové fondy, které se vyznačují vysokou likviditou peněz, nízkými vstupními poplatky a zajímavou možností zhodnocení financí. Tyto ETF fondy spravují mezinárodní finanční instituce, které se zaměřují především na investování na kapitálových trzích. Lze se tak setkat se jmény jakými jsou HSCB, Barclays nebo SPDR.

Výhoda ETF pro drobného investora
Základní výhodou pro drobného investora je možnost investovat své peníze do růstu cen zlata, avšak neustále si dotyčný udrží vysokou likviditu peněz. Oproti fyzickému zlatu je prodej podílových listů ETF jednoduchá záležitost, na kterou stačí několik kliků u investičního brokera. Je třeba však upozornit na skutečnost, že investor fyzicky nedrží ani gram zlata. Vše je založeno na kolektivním investování.

SPDR Gold Trust
Tento ETF fond patří k nejznámějším ETF zlatým fondům na světě. Je to také jeden z mála ETF, který je k dispozici u drtivé většiny českých brokerů. Je denominován v USD, takže každý investor si při investici musí dávat pozor na měnový pár CZK/USD. Díky tomu, že peníze ukládá především do akcií společností, které se specializují na těžbu a distribuci zlata, lze očekávat zajímavý vývoj podílových listů, jež bude kopírovat vývoj ceny zlata. Ta se momentálně snaží pokořit 1700 USD. Bohužel jí k tomu nenahrává zklidněná situace v Evropě, jež dává prostor spíše prodejcům zlata.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Zpět na Investiční zlato

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1765.53 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 23.25 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist