Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Výhled na březen-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1452.47 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.83 Kč/g

Téma diskuze:

Výhled na březen

Aktuální a budoucí ceny zlata, předpovědi ceny zlata, analýzy statistiky a predikce

Výhled na březen

Příspěvekod karpen17 » stř 06. bře 2013 16:04:08

Jak začalo zlato začátek března?
Začátek března zastihl cenu zlata v defenzivním pásmu poblíž hranice 1580 USD za trojskou unci. Část investičních analytiků přitom považuje zlato v krátkodobém horizontu za ztrátovou investici. Za tímto názorem stojí především přesvědčení o jarní rally na akciích a rizikových investičních aktivech. Oproti tomu početná skupina ekonomů považuje současný trend na akciích za uměle vytvořený a naopak varuje před navyšováním dalších rizikových pozic. Dle této skupiny odborníků visí ve vzduchu velké korekce.

Co lze očekávat od března?
Březen bude bezpochyby klíčový pro další jednání ohledně rozpočtu Spojených států. Od 1.března začala platit jistá omezení, která mají snížit roční deficit veřejných financí o 85 miliard dolarů. Dle odhadů by tyto úspory měly poznamenat HDP USA o -0,5%. Na druhou stranu se zdá, že Spojené státy začínají nabírat dech, neboť i statistiky z trhu práce se začínají zlepšovat, takže by je úspory nemusely vůbec poznamenat.

Evropa by nadále měla upírat své zraky k Itálii. Zde s největší pravděpodobností přijdou nové předčasné volby. V případě, že by v nich uspěl bývalý italský premiér Silvio Berlusconi, by se evropské trhy s dluhopisy dostaly zpět pod výrazný tlak. Ten by mohl uškodit především Itálii a Španělsku.

Kam se vydá zlato a stříbro?
cena zlata se s největší pravděpodobností dostane pod tlak, pokud se bude zlepšovat investiční optimismus ve světě. Pro dlouhodobé investory však i tyto krátkodobé výkyvy mohou být zajímavé. Proč nenakoupit se slevou?

Stříbro je považováno již delší dobu spíše za technický kov, takže by ho mohly podpořit zprávy z průmyslové výroby, především pak zlepšující se údaje z čínské ekonomiky. I z tohoto pohledu lze považovat cenu stříbra za atraktivní pro dlouhodobý nákup.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Zpět na Cena zlata

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1452.47 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.83 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist