Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Určení ceny při prodeji investičního zlata-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1794.2 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 21 Kč/g

Téma diskuze:

Určení ceny při prodeji investičního zlata

Zlato jako investice

Určení ceny při prodeji investičního zlata

Příspěvekod semtexcz » čtv 08. lis 2012 18:15:59

Dobrý den,
známý mi říkal, že když prodávám investiční zlato, tak i když ho prodám pod cenou, tak musím zdanit minimálně částku odpovídající burzovní ceně (investiční zlato pro podnikání). Je to tak? A pokud ano, který zákon to řeší, hledám to už docela dlouho a nikde jsem na nic takového nenarazil.

Děkuji Drbal O.
semtexcz
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 08. lis 2012 18:12:38

Určení ceny ...

Příspěvekod Jozka.Bo » čtv 08. lis 2012 20:42:48

investiční zlato se pro potřeby daně z příjmu považuje za věc movitou. Příjem fyzické osoby z prodeje movitých věcí je osvobozen od daně z příjmu, pokud doba mezi nabytím a prodejem je delší než 12 měsíců a nejedná se o podnikatelskou činnost. Rovněž ztráta z tohoto prodeje nemá dopad na výši daňového základu.
Najdi si to v zákoně o dani z příjmu ...
Jozka.Bo
 

Příspěvekod semtexcz » čtv 08. lis 2012 20:50:47

No tak tahle odpověď mi opravdu moc nepomohla... Vzhledem k tomu, že jsem psal, že se jedná o podnikatelskou činnost.
semtexcz
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 08. lis 2012 18:12:38

Určení ceny ...

Příspěvekod Jozka.Bo » čtv 08. lis 2012 21:53:55

Tož - to jsou ale věci, které by si obchodník se zlatem měl zjistit jako první ...
A nespoléhat se na známé, ale poradit se s daňovým poradcem ...
Jozka.Bo
 

Příspěvekod semtexcz » čtv 08. lis 2012 22:14:03

Tak za prvé, nevím jestli se dá usoudit z toho, že jsem před pár roky koupil na sklad pár slitků na sklad jako investici a teď je chci prodat, že jsem obchodník se zlatem, ale dost o tom pochybuji. Kdybych byl obchodník se zlatem, tak bych se na to asi neptal.

Z Tvé odpovědi usuzuji jen to, že se snažíš maskovat to, že jsi odpověděl na původní otázku špatně. A vůbec nechápu, proč jsi na otázku v tomto fóru odpovídal, když Ti je za těžko dát smysluplnou odpověď a když už nějakou dáš, tak ani nedává smysl...
semtexcz
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 08. lis 2012 18:12:38

Určení ceny ...

Příspěvekod Jozka.Bo » čtv 08. lis 2012 22:47:00

Pokud napíšete, že jste nakoupil a chcete prodat zlato a jedná se podnikatelskou činnost, tak se chováte jako obchodník se zlatem a pak je asi nejlepším řešením se poradit s daňovým poradcem.
Pokud napíšete, že jste ty slitky nakoupil jako pan Drbal O. před pár lety (tedy před více, než 12-ti měsíci) a nyní je chcete prodat, tak platí ta moje první odpověď.
Pokud jste ty slitky nakoupil jako řekněme obchodník s vyřazeným vojenským materiálem a začlenil je do majetku firmy a teď to chcete prodat jako majetek firmy po více letech držení, tak bych opět doporučoval poradit se s daňovým poradcem, ale dle mého názoru vám příjem z prodeje majetku firmy vstoupí do daňového základu v té výši, za jakou majetek prodáte.
Jozka.Bo
 

Příspěvekod semtexcz » pát 09. lis 2012 0:20:33

[quote="Jozka.Bo"]
Pokud jste ty slitky nakoupil jako řekněme obchodník s vyřazeným vojenským materiálem a začlenil je do majetku firmy a teď to chcete prodat jako majetek firmy po více letech držení, tak bych opět doporučoval poradit se s daňovým poradcem, ale dle mého názoru vám příjem z prodeje majetku firmy vstoupí do daňového základu v té výši, za jakou majetek prodáte.


Teď jste uhodil hřebíček na hlavičku, takhle to přesně je... Nejde mi o to, že bych nevěděl, že prodej bude příjem, který zvýší daňový základ. Šlo mi o to, že když bude burzovní cena např. 1050,- Kč/g a já bych ho prodal za cenu 600,- Kč/g, jestli to nebude problém. To je to, co mi říkal ten dotyčný, že bych to neměl prodat za méně, než je burzovní cena a že když to tak udělám, tak že po mě bude chtít FÚ, abych to zdanil, jako kdybych to prodal za burzovní cenu... No ale asi si seženu teda nějakýho daňovýho poradce...
semtexcz
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 08. lis 2012 18:12:38


Zpět na Investiční zlato

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1794.2 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 21 Kč/g

Vyhledat témata bez odpovědí   Zobrazit aktivní témata
Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist