Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Únorový pád ceny stříbra-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1452.47 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.83 Kč/g

Téma diskuze:

Únorový pád ceny stříbra

Aktuální cena stříbra, předpovědi ceny stříbra, analýzy, statistiky a predikce vývoje ceny stříbra

Únorový pád ceny stříbra

Příspěvekod Jenda » stř 20. úno 2013 12:33:14

Cena stříbra se již několikrát ukázala jako volatilnější než cena zlata. Únorový vývoj na stříbře přináší investorům mnoho černých myšlenek. Od začátku měsíce nabralo stříbro nový trend, který signalizuje pro mnoho krátkodobých investorů katastrofální ztráty. Cena stříbra se totiž v průběhu února propadla o rekordních 7 %. Mnoho malých investorů začíná zvažovat svoji účast na stříbře.

Proč cena stříbra padá?
cena zlata a cena stříbra spolu velmi korelují. cena zlata se přitom během posledních týdnů dostala pod tlak a byla zatlačena k hranici 1600 USD za trojskou unci. Cena stříbra na to zareagovala velmi podobně. Z počátečních hodnot, které se pohybovaly těšně pod 32 USD za trojskou unci, se stříbro vydalo až pod 30 USD za unci. Ztráta pro držitele stříbra se v průběhu února pomalu vyšplhala přes 7 % a ani další vývoj nenaznačuje obrat k lepšímu. Co se však stalo?

Stop-lossy a zlato
V první fázi propadu reagovala cena stříbra na propad zlata. Bohužel s rostoucími propady docházelo postupně k aktivacím stop-lossů. Pro ně byla magickou hranicí především cena na úrovni 30 USD za trojskou unci. Aktuálně se tedy stříbro obchoduje za 29,20 USD za trojskou unci. Výhled je přitom pro stříbro spíše negativní. Dá se očekávat, že cena stříbra se nadále bude dostávat pod tlak s tím, jak bude padat cena zlata. Pro dlouhodobého investora to však může být zajímavý impuls pro nákup. I zde totiž platí levně nakoupit a draze prodat.
Jenda
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 18. led 2013 9:46:36

Stříbro opět propadlo

Příspěvekod karpen17 » čtv 21. úno 2013 10:07:42

Cena stříbra ve včerejším obchodování navázala na únorové propady a zaznamenala další obrovskou ztrátu. Velká část investorů do stříbra již začíná zvažovat opuštění svých pozic, neboť jenom za únor propadla cena stříbra o celých 10%. Tato kumulovaná ztráta je zapříčiněna zlepšeným sentimentem trhu a také posledním komentářem amerického FEDu.

FED zatočil s drahými kovy
Měnový výbor amerického FEDu vyjádřil ve své včerejší zprávě velké obavy ohledně škodlivosti odkupu aktiv na americkou ekonomiku. Dle výboru by se měl FED v brzké době rozhodnout, zda neukončí kvantitativní uvolňování i za cenu, že nedojde k výraznému snížení nezaměstnanosti. To byl přitom primární důvod, proč FED celé QE rozjížděl. Záměrem bylo srazit dlouhodobou nezaměstnanost a rozjet americkou ekonomiku. Tento cíl se mu však zatím nedaří naplnit a navíc se ozývá stále více hlasů pro ukončení této politiky.

Stříbro propadá a propadá
I v dnešním obchodování ztrácí cena stříbra skoro jedno procento. Aktuální obchodní hodnoty se pohybují u hranice 28,3 USD za trojskou unci. Pro cenu stříbra to znamená kumulativní ztrátu za únor na úrovni 11%. Pokud přitom stříbro nenajde technickou podporu na úrovni 28 USD, je dost pravděpodobné, že se z něho začnou stahovat velcí investoři, což by propady ještě navýšilo. Na druhou stranu se však může jednat o zajímavé ceny pro vstup do dlouhodobých pozic.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09


Zpět na Cena Stříbra

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1452.47 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.83 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist