Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Únorové zlato-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1820.06 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 22.09 Kč/g

Téma diskuze:

Únorové zlato

Zlato jako investice

Únorové zlato

Příspěvekod karpen17 » čtv 28. úno 2013 21:18:26

cena zlata prodělala v únoru bouřlivý vývoj. Dle mnohých odborníků přitom nabízel únor unikátní okamžiky pro vstup do dlouhodobých pozic. Ceny kolem 1550 USD za trojskou unci nabízeli skoro 10% rozdíl oproti lednovým cenám. Investor, který měl zálusk na nákup zlata, mohl využít zajímavých cen pro nákup. Ani stříbro nezůstalo v únoru pozadu. Cena stříbra ukázala proč je mezi spekulanty tolik oblíbená. Propad přes 10% během několika dnů ukázal, že i nadále bude stříbro nabízet obrovské spekulativní možnosti.

Zlato v CZK a USD
Velmi zajímavá jsou srovnaní, jakým způsobem se vyvíjela cena zlata v CZK a USD. Například investoři do ETF a podobně zaměřených investičních nástrojů odvíjí svůj zisk od vývoje ceny zlata v USD, oproti tomu držitele fyzického zlata zajímá vývoj ceny zlata v CZK. Zatímco investoři do zlatých cihel a slitků zaznamenali během února stagnaci ceny svých investic, tak majitelé ETF odepsali na zlatě během února přes 5 %. Jak se tedy ukazuje, dokáže měnový pár CZK/USD ochránit české investory před velkými propady.

Vývoj stříbra
Investoři do stříbra nezaznamenali dlouhou dobu tak špatný měsíc, jakým byl únor. Za celý únor odepsali investoři přes 10% ze svého stříbrného portfolia. Začátek února přitom zastihl cenu stříbra v dobré kondici, těsně pod hranicí 32 dolarů za trojskou unci. Následující vývoj však znamenal propad až na úroveň 28,5 USD za unci, na které stříbro opouští jeden z nejhorších měsíců ve své novodobé historii. Naproti tomu český investor, který drží fyzické stříbro, odepsal v únoru „pouhých“ 5 % ze své investice, takže stejně jako u zlata zde zafungoval měnový pár CZK/USD.

Jaký bude březen?
Zdá se, že obě drahé komodity se dostávají pod prodejní tlak. Za tímto tlakem stojí patrně nenaplněné obavy z přicházející inflace. Finanční trh se navíc nakazil optimismem, který ho vede ke vstupu do rizikových pozic, jakými jsou akcie a rizikové dluhopisy. Je však otázkou času, kdy se upne pozornost světa k problémům jihu Eurozóny, které se nedaří stále vyřešit.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Zpět na Investiční zlato

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1820.06 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 22.09 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist