Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Stříbro +3 % za 3 tři dny-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1450.51 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.76 Kč/g

Téma diskuze:

Stříbro +3 % za 3 tři dny

Aktuální cena stříbra, předpovědi ceny stříbra, analýzy, statistiky a predikce vývoje ceny stříbra

Stříbro +3 % za 3 tři dny

Příspěvekod karpen17 » stř 16. led 2013 9:44:20

Stříbro není vnímáno v investičním světě jako pravý drahý kov. Poslední desetiletí udělaly ze stříbra spíše průmyslový kov. O to více je zajímavější skutečnost, že někteří investoři se ke stříbru obrací jako k prostředku diverzifikace portfolia. Obavy z měnových válek a neustálého tisknutí peněz po celém světě vede mnoho velkých hedgeových fondů k rozšíření svých pozic ve stříbře.

FED podporuje cenu stříbra
Poslední oznámení šéfa FEDu Bernankeho o setrvání kurzu FEDu pomohly ceně stříbra k raketovému růstu. Za poslední tři dny si stříbro připsalo přes 3 %. Navíc je dle analytiků na stříbru znát silný nákupní tlak, je tedy velmi pravděpodobné, že cena stříbra v brzké době překoná 31,5 USD za unci. Budoucnost ceny stříbra je přitom pevně spjatá s vývojem inflace v největších světových zemí a pak s rostoucí poptávkou po stříbru z Číny. Výrazný útlum ekonomické aktivity v Číně, o kterém se mluví již delší dobu, by pro cenu stříbra patrně znamenal katastrofu.

Alternativní platina
Za zmínku také stojí platina. Ta se dostává do popředí především jako alternativa ke zlatu. Její rostoucí význam v moderních technologiích a zvýšené obchodování na komoditních burzách, vede mnoho investorů k alternativním investicím do tohoto vzácného kovu.

Týden s platinou
Posledních pět obchodních dnů ukázalo na platině krásnou rally. Cena platiny se zvedla o 4,5 %. Investoři do platiny si mohou užívat tříměsíční cenová maxima. Odhad vývoje ceny platiny je přitom závislý na ekonomické kondici světa. Na jedné straně ji bude podporovat rostoucí inflace a na straně druhé srážet útlum výroby.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Příspěvekod Pavel » úte 05. úno 2013 18:29:20

Jak mam rozumet teto vete?: "Výrazný útlum ekonomické aktivity v Číně, o kterém se mluví již delší dobu, by pro cenu stříbra patrně znamenal katastrofu."

Je nejaky utlum ocekavan a jak az by se konkretne mohl projevit na cene stribra? ;.)
Diky.
Pavel
 

Cena stříbra

Příspěvekod Jenda » čtv 07. úno 2013 11:48:13

Cena stříbra v posledních dnech stagnuje na hodnotách okolo 31,8 USD za trojskou unci. Vzhledem k tomu, že stříbro je bráno spíše jako průmyslový kov, který je z velké části ovlivněn daty z průmyslové produkce největších světových ekonomik, převážně pak Číny, se nelze divit, že cena stříbra vyčkává na příliv makrodat z Číny a Spojených států.

Co by mohlo podpořit stříbro?
Stříbro by mohlo získat velký impuls pro růst z Evropy. Aktuálně pokračují jednání o fiskální podobě rozpočtu Evropské unie na následující roky. Případné blokace nebo veta jednotlivých států by mohly výrazným způsobem promluvit do vnímání dluhových problémů jižních států Eurozóny. Především Španělsko by takovou pozornost nerado získalo. I pro letošní rok má upsat obrovský dluh na refinancování starých dluhopisů. Zhoršení politické a ekonomické situace Eurozóny by stříbru velmi nahrávalo.

Očekávaná data
Pro stříbro budou v následujících několika týdnech a měsících klíčové údaje o vývoji inflace ve Spojených státech a Eurozóně. Většina analytiků se shoduje, že rok 2013 by měl přinést inflaci za hranící 2 až 3 %. Dále by stříbro mohly podpořit data o ekonomické aktivitě v Číně. Klíčovými pak budou ukazatele ohledně průmyslové produkce. Stříbro se stalo nedílnou součástí mnoha technologií spojených se spotřebním zbožím. Jakákoliv výrazná zpráva může stříbro nakopnout přes hranici 33 USD za unci. Stříbro je oproti zlatu více volatilní, takže lze očekávat poměrně zajímavé nárůsty a propady. Pro spekulanta to může být zajímavá výzva.
Jenda
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 18. led 2013 9:46:36

Příspěvekod Pavel » čtv 07. úno 2013 15:01:34

Ja prave v techto dnech, kdy je cena rekneme mirne pod dlouhodobym prumerem, zvazuji koupi cca 500-600 unci. Puvodne jsem je chtel koupit najednou za zvyhodnenou cenu, nyni premyslim nad variantou postupneho nakupu rozdeleneho zhruba na tretiny. Jinak nejde mi o nejaky okamzity vynos, spise o uchraneni uspor pred soc. experimenty EU.
Pavel
 


Zpět na Cena Stříbra

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1450.51 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.76 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist