Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Pozice investičního stříbra v investičním portfoliu-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1320.32 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 16.33 Kč/g

Téma diskuze:

Pozice investičního stříbra v investičním portfoliu

Investování do stříbra, zlato vs . stříbro, daňové zatížení investičního stříbra

Pozice investičního stříbra v investičním portfoliu

Příspěvekod zlatoforum » ned 26. kvě 2013 9:02:55

Přikládám poměrně zajímavý popis rozdělení investičního portfolia.
Všimněte si pozice investičního stříbra. Z rozdělovaných 10 000 000Kč má fyzické investiční stříbro 5% (1000 OZ).
Dalších 20% ve fyzickém investičním zlatě mě celkem již překvapuje. Vzhledem k přítomnosti papírového zlata(dohromady 60% portfolia tvoří zlato) jasně vidět, že autor se až příliš spoléhá na zlatý kov. Data jsou aktuální, takže je to s velkou pravděpodobností díky nynější nízké ceně zlata.

Jak by jste rozdělili svých 10 000 000Kč vy?
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Příspěvekod Xmart » stř 30. říj 2013 18:20:53

Je vidět, že autor sleduje dění a vyzná se také v technické analýze - proto tolik papírového zlata + něco na margin na účtu.

Já vidím daleko větší potenciál ve stříbře, nejen díky dnešnímu poměru zlato/stříbro asi 1:60. Dnes se těží 10 uncí stříbra na jednu unci zlata. Navíc to vypadá, že zlata je celkově mnohem více, než je oficiálně uváděno: Kdo ví, kde skončilo zlato po druhé světové válce a také kolik zlata mají ve Vatikánu.

Osobně jsem v drahých kovech z 80 % a z toho 80 % ve stříbře.

Pro toho kdo chce jistotu a nemá dostatečné znalosti, aby si mohl hrát na komoditní burze, bych 10 000 000Kč rozložil následovně:
750 000Kč Stříbro fyzicky kdykoliv dostupné (nejlépe v trezoru, z toho minilmálně 200 uncových mincí, zbytek rozdělen mezi kilové mince/slitky a 5kilové slitky)
1 750 000Kč zlato fyzicky kdykoliv dostupné (750 000Kč uncové mince/slitky a zbytek 100g slitky)

7 500 000kč stříbrný depozit s uložením ve Švýcarsku v bezcelním skladu, který umožní fyzické střibro i BEZ DPH, tedy dokud jej nechcete dotat fyzicky. A to vše ovládáno přes zabazpečený online přístup - prostě internetový "bankovní" účet jistěný fyzickými drahými kovy.
Slouží jako geografická diverzifikace, zajišťuje maximální likviditu, bezpečnost i anonymitu. Klienti si mohou dokonce mezi sebou posílat drahé kovy s přesností na desetitisícinu gramu (setina Eura). Navíc pak nemusíte řešit problémy s pravostí slitků, které jinak vyvstanou při prodeji fyzických kovů z vašeho trezoru.

Přesně tak by měla banka fungovat po restartu finančního systému.
Xmart
 

Proč se o stříbru nemluví

Příspěvekod Ronin » pát 29. lis 2013 9:54:49

Zajímalo by mě, proč se tu o stříbru téměř nediskutuje. V tématech věnujících se zlatu stříbro hodně lidí zmiňuje jako mnohem zajímavější investici než zlato - přesto se vše točí stále kolem zlata.
Možná protože jsou témata se stříbrem tak trochu utopená vespod hlavní stránky. Možná protože se fórum jmenuje zlatoforum :-).

Osobně ve stříbru vidím také větší potenciál. Myslím, že to ještě bude zajímavé. Jen si asi ještě nějaký rok počkáme. Pak už ale bude pozdě jako s Bitcoinama :).
Ronin
 

Příspěvekod xmart » úte 03. pro 2013 12:51:17

O stříbru se moc nemluví z toho důvodů, že stříbro zatím cenově následuje zlato a důležitější je tedy sledovat události, které mají velký dopad na zlato.

Dalším důvodem, proč se o něm tolik nemluví je velikost trhu a s tím spojený skrytý nedostatek investičního stříbra.
Při dnešních cenách se dá celoroční produkce stříbra koupit za méně než 30 miliard dolarů, což zase není tak když uvážíme, že FED tiskne 85 miliard dolarů měsícně.

Teoreticky to vypadá, že nějaký miliardář by mohl skoupit veškerou produkci, ale firmy jako Apple a další to mají jistě nějak pojištěno. Takže ikdyby někdo chtěl skoupit všecno stříbro nebude mu fyzicky doručeno.

Na retailovém trhu je zatím stříbra dostatek, ikdyž dodací lhůty se postupně prodlužují. Ale když chcete dostat stříbro ve velkém množství, není to bez správných konexí téměř možné. Eric Sprott musel čekat skoro 3 měsíce na doručení 15 milionů uncí ~ 46 tun stříbra. Normálně by měla být dodejní doba to 2 až 3 týdny.

Podobně kolegové měli zajistit 25 tun stříbra pro jednu průmyslovou firmu. Díky velikosti dodávky šli přímo za největším producentem stříbra v EU, ale i celosvětově KGHM Polska Miedź SA. Trvatlo téměř 4 měsíce, než jim to doručily. Také se ukázalo, že 93 % jejich produkce na další 4 roky skoupila Čína...

Tedy vidíte, že opravdu není v zájmu těchto firem, aby lidé znaly potencíál stříbra, pak by musely platit značně vyšší cenu, kdyby investorská poptávka vzrostla.
xmart
 

Stříbro je předkoupeno

Příspěvekod Ronin » stř 04. pro 2013 9:11:10

Prozradíte z jaké firmy jste, že zprostředkováváte takto velké objednávky?
Jsem čistě zvědavý, protože hádám, že tolik firem v ČR nebude, které by nakupovali přímo od producenta.

O překoupení stříbra vím, jen s nákupem stále váhám. Pozoroval jsem historické grafy a pokud by měl vývoj pokračovat stejně jako po předchozích extrémech, tak teď bude cena stříbra lehce rok kolísat, za rok klesne ještě o 10-20% a do 2 - 4 let přijde další raketový růst. Pokud bych nakupoval tak teď těsně těsně kolem nového roku, nebo začátkem července, kdy bývají ceny nejníže.

Situace je ale tentokrát jiná. Jak píšete, stříbra je nedostatek. Na druhou stranu mají velcí hráči překoupenou produkci na 4 roky dopředu. Ceny mají tedy pravděpodobně zajištěné nízké.

Momentálně silně zvažuji větší investici do stříbra - nad úroveň 10% portfólia.

Co si o tom myslíte?
Ronin
 

Predikce ceny stříbra

Příspěvekod Ronin » stř 04. pro 2013 9:54:07

Prošel jsem si celý článek a všiml si, že ta predikce moc nevyšla - do konce roku 2012 cena zlata 2000$ a cena stříbra 50%.
Ronin
 


Zpět na Investiční stříbro

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1320.32 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 16.33 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist