Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Než nakoupíte první gram zlata-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1452.47 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.83 Kč/g

Téma diskuze:

Než nakoupíte první gram zlata

Aktuální a budoucí ceny zlata, předpovědi ceny zlata, analýzy statistiky a predikce

Než nakoupíte první gram zlata

Příspěvekod karpen17 » ned 17. bře 2013 19:53:10

Dřív než potenciální investor zadá svůj první pokyn k nákupu cenných papírů nebo nakoupí první unci zlata, tak by se měl zamyslet nad tím, jaké povahy je investice do zlata nebo stříbra a co vše takové investování obnáší. Nejde totiž jenom o samotné sledování technických analýz a komentářů různých obchodníků se zlatem a stříbrem. Investování do komodit je totiž, ať se to příliš nezdá, velmi rizikové a žádný z investorů by neměl zanedbávat psychologii investování.

Investujte nejprve opatrně
Začínající investor by při svých prvních nákupech, ať už fyzického zlata či cenných papírů spojených se zlatem, měl nakupovat velmi opatrně a za takovou finanční sumu, která výrazným způsobem neohrozí jeho finance. Není nic horšího, když začínající investor nakoupí zlato nebo stříbro, o kterém mnoho neví, a při prvním poklesu ho se ztrátou prodá. Je tedy velmi důležité začít investovat s takovou sumou, jejíž ztráta nebude investora příliš bolet.

Učte se z vlastních chyb
Začínající investor, ale i zkušený investiční matador, chybuje během investování. Ať už jde o špatně načasovaný nákup, špatné ředění nebo stádovité chování tak vždy je důležité podívat se zpětně na své vlastní chyby nebo na chyby ostatních. Zamyslet se nad vlastní chybou, přináší investorům mnoho užitku. Za prvé si zpětně uvědomí, co bylo prvotním impulsem, který vyprovokoval jejich chybné jednání. Dále jsou schopni zanalyzovat způsob, jakým nastalou situaci řešili a nakonec jaké psychologické změny na sobě během krizových okamžiků zpozorovali.

Psychologie investování je základ
Základem úspěšného investování je zvládnutí vlastních emocí. Finanční trhy jsou plné neúspěšných investorů, kteří měli spousty dobrých myšlenek. Mnohdy dokázali rozeznat zajímavé příležitosti k nákupu akcií nebo zlata, avšak právě jejich netrpělivost nebo zbrklost vedly k tomu, že se jejich výnosná investice dostala do velké ztráty. Vyplatí se tedy dopřát si několik hodin četby nad tématem psychologie investování a osobnost investora.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

re: Než nakoupíte první gram zlata

Příspěvekod janek » úte 26. lis 2013 14:32:06

Není tedy lepší kupovat jen a jedině zlato a/nebo stříbro fyzické a mít ho někde "po ruce"?
janek
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19. lis 2013 21:37:41


Zpět na Cena zlata

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1452.47 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.83 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist