Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Když koruna točí zlatem-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1450.51 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.76 Kč/g

Téma diskuze:

Když koruna točí zlatem

Aktuální a budoucí ceny zlata, předpovědi ceny zlata, analýzy statistiky a predikce

Když koruna točí zlatem

Příspěvekod karpen17 » pát 11. led 2013 12:10:27

O tom, že česká koruna dokáže přinést investorovi do zlata nejedno nemilé překvapení, jsme již psali. Nyní nastal okamžik, ve kterém se blíže podíváme na aktuální kurzový vývoj CZK/USD a jeho vliv na cenu zlata v CZK. Nejde přitom o nic zanedbatelného, naopak se dá říci, že v posledních dnech cena zlata v CZK je pod tlakem především díky české koruně, nikoli kvůli světovým komoditním trhům.

ČNB a zlato
Česká národní banka nedisponuje tak velikou rozvahou, aby dokázala výrazně promluvit do ceny zlata na světových trzích. Přesto dokáže českému investorovi připravit nejedno překvapení. Jakákoliv kurzotvorná zpráva z úst centrálních bankéřů má za následek zdvojnásobení zisků a ztrát. O to více je toto téma pro investory důležité, když se podívají, co se na české koruně v poslední době děje.

CZK z praxe
Aktuální situace na české koruně je taková, že ČNB již několikrát publikovala svůj záměr cíleně oslabovat korunu, aby došlo k podpoře českých exportérů. Česká koruna se tak neustále dostává pod tlak vlivem odlivu a přílivu zájmu investorů. Tak například tento týden se guvernér ČNB nechal slyšet, že Česká národní banka má eminentní zájem na oslabování české koruny, takže je pouze otázkou času, kdy se na trhu projeví intervence ČNB. Aniž by Česká národní banka prodala jedinou korunu, došlo k propadu české koruny až k hranici 19,6 CZK za USD. Na této hranici se trhy uklidnily a otočily k 19,3 CZK za USD. Jednoduchou optikou zjistíme, že vliv koruny na cenu zlata byl v průběhu tohoto týdne až 2%.

Co může zlato od koruny čekat?
Do budoucna lze očekávat, že cena zlata v Kč nalezne u české koruny oporu. Centrální bankéři opakovaně ujišťují, že udělají cokoliv, aby podpořili českou ekonomiku přes oslabení české koruny. Lze tedy očekávat, že česká koruna se bude delší dobu držet za hranicí 25 CZK za Euro a 19 CZK za USD.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Kterak zatočila česká koruna s výnosy na zlatu

Příspěvekod karpen17 » pát 08. úno 2013 20:27:20

O tom, že česká koruna dokáže mnohým investorům přidělat nejednu vrásku na čele, se již napsalo mnoho článků a analýz. Při pohledu na lednový vývoj ceny zlata v USD a výkyvech kurzu CZK/USD lze jednoduchou optikou zjistit, že pro českého investora je v současné době kurzotvorná česká koruna. Ta během ledna mohutně posilovala vůči dolaru, takže investorům do zlata připravila nejednu krušnou chvilku.

Když koruna promluví do výnosů
Zatímco graf ceny zlata v USD přináší poměrně jednotvárnou podívanou s minimálními výkyvy, tak vývoj ceny zlata v CZK nabízí mnohem zajímavější obrázek. cena zlata se před měsícem pohybovala u hranice 32500 CZK za trojskou unci. Aktuální data dávají orientační hodnotu na úrovni 31500 CZK za trojskou unci. Lehkou matematikou lze říci, že český investor do zlata prodělal za poslední měsíc cca 3 %, zatímco americký investor je zhruba v 0,5 % zisku. Změna kurzu CZK/ USD zapříčinila to, že z relativně dobré investice se stala naprosto ztrátová.

Co přinese koruna v budoucnosti?
Pokud investujete do zlata prostřednictvím fyzického nákupu zlatých mincí, slitků či dokonce cihel, pak pro vás bude vždy rozhodující, v jaké kondici se aktuálně české koruna nachází. Pakliže se ekonomická situace ve světě začne zlepšovat, je velmi pravděpodobné, že česká proexportně orientovaná ekonomika potlačí českou korunu k posilování. Pro investory do zlata to znamená ztráty. Naopak příliv problémů do světového hospodářství, by znamenalo oslabení české koruny a tučné zisky pro investory do zlata.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09


Zpět na Cena zlata

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1450.51 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.76 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist