Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Do jaké formy zlata investovat?-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1794.2 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 21 Kč/g

Téma diskuze:

Do jaké formy zlata investovat?

Zlato jako investice

Do jaké formy zlata investovat?

Příspěvekod madagaskar » sob 02. kvě 2015 11:02:42

Zdravím, chtěla bych se poradit, do čeho je nejlepší investovat. Dočetla jsem se, že existuje mnoho způsobů, jak investovat do zlata, ale nevím, který je ten nejlepší. U mincí a zlatých prutů jsem četla, že musí být vázané na nějaký účet u banky nebo na nějakého jiného finančního zprostředkovatele. Je to opravdu nutné? Nejde to udělat jinak? ETF prý zase souvisí s cennými papíry a kupují a prodávají se ve formě akcií. Jelikož se ale v těchto věcech moc nevyznám, tak nevím, jestli by to byla dobrá volba. Zlatých rezerv se taky docela obávám - co když půjde cena zlata dolů? Poraďte mi prosím, jak nejlépe investovat. Děkuji.
madagaskar
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 02. kvě 2015 10:47:50

Do jaké formy zlata investovat?

Příspěvekod cihla » sob 02. kvě 2015 18:59:26

Proboha, kde Vám nakukali, že mince a pruty musí být vázány na nějakého zprostředkovatele ?! :roll: :roll:

Mince nebo slitky (pruty) koupíte stejně jako housky nebo chleba v lídlu. Vlezete do obchodu se zlatem, řeknete co chcete, zaplatíte a odcházíte. Můžete si toho nakoupit, kolik máte peněz a každému je do toho velké kulové.
cihla
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 04. úno 2014 19:23:25

do čeho investovat?

Příspěvekod Host » pon 08. čer 2015 9:21:28

Jak napsal ten předemnou - nákup drahých kovů nemusí být vázán na žádný účet.
Můžete vzít hotovost a jít si koupit mince nebo slitky přímo k obchodníkovi.
Nebo si je můžete objednat a nechat zaslat na dobírku domů a zaplatit při převzetí, pokud to umožňují obchodní podmínky dodavatele.
Za nejserioznější pokládám obchodníky, kteří mají jednak "kamennou" prodejnu a dále, kteří zafixují cenu zboží v době, kdy obdrží vaši objednávku. Výhodou je i již zmíněný prodej na dobírku.
Obchodníků je celá řada (i když jich po propadu ceny zlata dost skončilo), ale já jsem si nakonec vybral dva - "Zlaté mince" s prodejnami v Praze a ve Vsetíně a "Au potal" s prodejnami v Praze a v Brně.
Pro nákup je dobré se orientovat tím, za kolik korun koupíte gram ryzího kovu - ne vždy je to nejlevnější zboží také nejvýhodnější ...
Host
 

zlato

Příspěvekod vlasta » pát 03. črc 2015 9:22:39

Se zlatem je to jako na houpačcce.. Sice z dlouhodobého hlediska jeho cena roste ale momentálně jde zase trochu dolů. Co třeba zainvestovat do podílových fondů? Nějak nakombinovat portfolio, aby se rozmělnilo riziko? Já jsem se takhle kdysi radila s jedním poradcem (pan Žídek z GTI myslím) a on mi tenkrát vysvětlil vše tak, že jsem po půl roce byla schopná rozhodnout zda je či není investice tam a tam výhodná.. Ono je asi nejlepší se opravdu poradit s někým kdo tomu rozumí (zapomente však ale na ty rádoby poradce - 20tileté kluky co nemají páru o tom, co dělají). Nebo si zkuste pravidelně číst ekoomická periodika a sledovat vývoj akcií na burze. To vám pomůže asi nejvíce. Za mě do zlata momentálně ne. Ještě chvíli bud eklesat, řešila bych to s přihlednutím na další události v ekonomice do 3 let.
vlasta
 

kam s penězi?

Příspěvekod Host » pon 06. črc 2015 9:37:11

Vlasto - máte zcela určitě pravdu - proč kupovat zlato, když z něj není žádný úrok? To podílové fondy vám naslibují mnohem víc - takže žádné zlato, ale virtuální podíly ...
Další předností virtuálních podílů proti fyzickému zlatu je, že tyto nic neváží ... - představte si situaci, kdy se tu v Evropě "něco podělá" a vy budete muset přes hranice (a nedejbože přes oceán) utíkat a táhnout nějaké 2 kg mrtvé váhy ve zlatě ... - na ty virtuální podíly vám bude stačit jeden papírek s číslem účtu a heslem ...
Takže - žádný fyzický kov - úplně stačí papír - třeba balíčky pětitisícovek v krabici od tatranek dole v šuplíku ve stole ...
Na chování centrálních bank ve světě se neohlížejte - jen mlží ...
Host
 

dobrá rada nad zlato

Příspěvekod Frantisek » pon 06. črc 2015 9:56:45

[quote="Host"]Vlasto - máte zcela určitě pravdu - proč kupovat zlato, když z něj není žádný úrok? To podílové fondy vám naslibují mnohem víc - takže žádné zlato, ale virtuální podíly ...
Další předností virtuálních podílů proti fyzickému zlatu je, že tyto nic neváží ... - představte si situaci, kdy se tu v Evropě "něco podělá" a vy budete muset přes hranice (a nedejbože přes oceán) utíkat a táhnout nějaké 2 kg mrtvé váhy ve zlatě ... - na ty virtuální podíly vám bude stačit jeden papírek s číslem účtu a heslem ...
Takže - žádný fyzický kov - úplně stačí papír - třeba balíčky pětitisícovek v krabici od tatranek dole v šuplíku ve stole ...
Na chování centrálních bank ve světě se neohlížejte - jen mlží ...


Pokud Vlasta nepochopí, že jde o ironii, tak pro ni (nebo pro něj?) bude ta rada v příštích letech likvidační. Pak ale pochopí moudrost jiné rady: "nechte si svoje rady, mýliti se dokážu sám".
Frantisek
 

Deklarace zlata na hranicích

Příspěvekod Hroch » úte 14. črc 2015 10:05:31

Pokud se něco v Evropě posere, tak bych měl nerad nainvestováno v podílových fondech.
Je pravda, že se 2kg zlata by se letecky přesouvalo dost těžko, zvláště pokud by se něco ošklivě podělalo a vy nechtěli zlato deklarovat. Máte s tím někdo zkušenosti?

Do zavazadla by si dal zlato jen blázen a příruční zavazadla s vámi prochází rentgenem. Za normální situace není problém zlato deklarovat, ale kdyby se něco opravdu ošklivě v Evropě nepovedlo a vy chtěli vycestovat mimo EU, mohl by to být problém vyvézt letadlem 2 kg zlata.

Jinak 3 roky jsou v historii zlata jak nic. Jedná se o dlouhodobou úschovu peněz.
Hroch
 

Jak investovat do zlata

Příspěvekod LubaS » stř 28. říj 2015 20:43:53

Zdravím,

myslím si, že dotaz vám úplně nejlépe zodpoví následující web - http://www.investice.cz/jak-investovat-do-zlata/t97/. Pokud byste měla nějaké dotazy, pak neváhejte odpovědět na tento příspěvek a rád pomohu :)
LubaS
 

do čeho investovat ...

Příspěvekod Host » čtv 29. říj 2015 18:09:19

Ano - LubaS má pravdu - ten odkazovaný web je přesně to, co Vlasta potřebuje vědět.
Proč se otravovat s tím, jak sehnat kousek zlata a kam ho uložit.
jednodušší je přece poslat měsíčně někomu 1500,- Kč ať za mě to zlato nakoupí - přece když někdo dokáže vymyslet, jak z lidí dostat pravidelně nějakou sumu peněz, tak to nemůže být žádný hlupák - rozhodně se o sebe umí postarat lépe, nebych to dokázal já ...
Tedy - neshánět zlato, jsou to jen starosti s objednáváním, s ježděním na poštu k úhradě dobírky a pak ještě problém, kam to schovat ...
Ne - jen poslat peníze a o zbytek se postará ten chytřejší ...
Do jaké výše ručí za závazky společnost s ručením omezeným?
Host
 

Příspěvekod LeakMatrixBot » pát 22. led 2016 6:12:53

Hi,

Looking at the current market situation, gold might be currently running low. But the fact is looking into factors like china capturing gold reserves to interest rates be increased have made the gold currently low but an favorable metal to invest in. The gold investments are gonna give heavy returns as we move forward in 2016 including the gold mining stocks like barrick gold etc.
LeakMatrixBot
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 22. led 2016 6:00:50

Další

Zpět na Investiční zlato

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1794.2 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 21 Kč/g

Vyhledat témata bez odpovědí   Zobrazit aktivní témata
Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist