Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Investiční zlato-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1820.06 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 22.09 Kč/g

Téma diskuze:

Investiční zlato

Zlato jako investice

Investiční zlato

Příspěvekod zlatoforum » ned 22. led 2012 21:47:11

Co je to investiční zlato?

Je to druh investice - fyzické zlato opatřené identifikačním číslem, případně certifikátem o pravosti. investiční zlato má vždy určenou ryzost/čistotu. Často bývá k mání ve formě zlatého slitku (cihličky) nebo investiční mince. Na zlatých slitcích bývá ve většině případů kromě identifikačního čísla vyraženo i logo slévárny zlatých investičních slitků.

Cena investičního zlata se určuje na základě spotové ceny zlata na mezinárodních burzách s připočtením nákladů na ražbu a provizí z prodeje.

investiční zlato, jako druh investice, je na rozdíl od investičního stříbra v Čechách osvobozeno od daně z přidané hodnoty (235/2004 Sb).

Zlato je historické platidlo a ještě do nedávných dob na něj byly navázány jednotlivé měny. Je to historický prostředek směny. I v dnešní době je považováno za alternativu tištěných a digitálních peněz.

Oproti nemovitostem je investiční zlato mnohem lépe likvidní a samozřejmě dobře přenositelné. Nereziví a nepodléhá zkáze. Jeho cenu dnes řídí nabídka a poptávka.

Zlato bývá často považováno za výborného udržitele hodnoty. Momentálně v době krize se k němu uchylují i investoři, kteří si slibují zisk, nebo alespoň uchování hodnoty až do konce ekonomické krize.

Z historie bývá investiční zlato často bráno za tvrdou a bezpečnou měnu.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Re: Investiční zlato

Příspěvekod rum... » čtv 26. led 2012 8:23:55

A co normální zlato? To je přeci taky investice. Jaký je rozdíl mezi normálním a investičním zlatem?
rum...
 

Re: Investiční zlato

Příspěvekod zlatoforum » pon 06. úno 2012 12:57:20

Ano, máte pravdu. Zlato je v každé formě investice.

Rozdíl mezi normálním a investičním zlatě je ve způsobu ohodnocení a likviditě.

investiční zlato má jasně danou čistotu/ryzost a hodnotu určenou mezinárodními trhy. Je k němu připojený certifikát od slévárny prokazující jeho parametry. Díky tomu jej není potřeba nijak složitě oceňovat. investiční zlato epodléhá subjektivním odhadům a je likvidnější.

U zlatých a stříbrných šperků je vždy zapotřebí předmět zvážit, Zjistit, zda jsou všechny jeho části opravdu zlaté, určit ryzost a navrhnout cenu. Zde se cena odvíjí i od dalších kritérií, jako je přidaná, umělecká a historická hodnota. Ceny zlatých předmětů se tedy mohou snadno u jednotlivých nabídek lišit a záleží zde spíše na obchodním talentu prodejce a nakupujícího.

U investičního zlata je vše jasně dané váhou a není potřeba nic odhadovat. Proto je bráno za výhodnější investici. Stačí udat váhu zlata například 0,1Kg a nemusíte dávat oceňovat desítky zlatých prstenů. Odborné odhady zvyšují náklady na prodej.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Investiční zlato

Příspěvekod Nejdražší mince » pon 12. bře 2012 13:54:03

Zajímavý typ na investici: Nejdražší zlatá mince
Nejdražší mince
 

Příspěvekod Denji » čtv 22. bře 2012 20:55:16

Možná by bylo vhodné rozvést diskuzi i na rafinérie produkujici investiční zlaté cihly,a jejich oblíbenost mezi kupujicími.Mezi kvalitně vypadající i vzhledově patří např. zlaté slitky firmy PAMP SA,ale cena je vyšší.Proto by určitě bylo i zajímavé jestli lidé spíše preferují kvalitní vzhled s vyšší cenou,či spíše názor zlato jak zlato,hlavně že cena je nejnižší.On ten rozdíl mezi PAMP SA a jejich vyobrazenou LADY FORTUNA a např.Argor Heraeus přece jenom v našich obchodech je.
Denji
 

Slévárny / rafinérie

Příspěvekod zlatoforum » pát 23. bře 2012 11:42:19

Ano, to je jistě zajímavý nápad. Také by mě zajímalo v čem je rozdíl. Podle mého názoru se jedná čistě o rozdíl v nákladech na výrobu a logistiku. Pokud vás toto téma zajímá více, není nic snazšího, než si vytvořit na tomto fóru účet a následně budete moci vytvářet vlastní diskuse.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Příspěvekod cooper » pát 23. bře 2012 12:30:56

Podle mě, je s investičním zlatem/stříbrem stejná potíž, jako se vším co se dá "sbírat". I slitky můžou mít "uměleckou" hodnotu, tj. vyšší než cena kovu samotného.

Při nákupu i prodeji pak hraje roli hlavně psychická pohoda, důvod prodeje/nákupu. Dobrý obchodník a u zpětného odkupu zejména, pokud vycítí, že jste ve stresu, tak vás může snadno oškubat.

Přikláním se k nákupu obyčejných slitků nebo tuctových mincí, kde je cena hlavně cenou za kov. Při zpětném prodeji, pak stačí sledovat kurz jako nejsilnější vodítko.

Pro ty, kdo se chtějí věnovat rizikovějším (možná výnosnějším) investicím do "uměleckých" nebo "sběratelských" minci (např. lunární edice), pak nezbývá než sledovat trendy, navštěvovat aukce, sběratelské salony, aby byl v obraze při nákupu i prodeji.
cooper
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. bře 2012 10:42:31

Příspěvekod binghem » pát 25. kvě 2012 20:00:55

Zlato je super investice, formou cihličky je to ovšem blbost.
Výkupní ceny jsou úplně někde jinde než prodejní.
Osobně kupuji zlaté pamětní mince vydávané ČNB. Diverzifikace v jedné položce :-) Sběratelská hodnota, hodnota zlata a hlavně umělecké zpracování. :-)

Umělecké zpracování má velký vliv na hodnotu jak slitku, tak mince. Některé mincovny každý rok obměňují motiv mince, což se samozřejmě stává předmětem sběratelské vášně. A potom platí, že čím starší a hezčí zpracování, tím vyšší hodnota.
binghem
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 25. kvě 2012 19:53:14

Krásná zlatá mince

Příspěvekod Jarek » pon 27. srp 2012 12:22:31

Zdravím,
doporučuji tuto minci (Abú Simbel - unikátní vyobrazení chrámu Ramesse II.). Dobrá cena a hlavně se mi strašně zalíbila:-) Slitků s číslem a bez příběhu mám doma už dost. A hlavně všichni známi co jsem ji jim ukazoval tak koukali. Takže mi to i ego vylepšilo. Jinak na těch stránkách toho mají víc,ale tohle byla srdcovka, kterou jsem musel mít.

http://svetovemince.cz/cs/zlate-mince/3 ... ictvi.html

Pak se mi líbí ještě jedna zlatá sada zlatých cihliček s éry zlaté horečky. Tak možná příští měsíc, pokud mi to manželka nezatrhne:-))

http://svetovemince.cz/cs/zlate-mince/4 ... zlata.html
Jarek
 

re: krasna zlata mince

Příspěvekod Petr » pon 27. srp 2012 20:02:34

jo tyhle stranky docela ujdou, clovek si tam vybere. Zatim sem si zde koupil tuhle minci pro manzelku http://svetovemince.cz/cs/stribrne-minc ... nazev.html Narozdil od ni je porad stejne pekna :)
Petr
 

Další

Zpět na Investiční zlato

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1820.06 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 22.09 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist