Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Investice do zlata-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1765.53 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 23.25 Kč/g

Téma diskuze:

Investice do zlata

Zlato jako investice

Investice do zlata

Příspěvekod adelkanemeckova » pon 20. srp 2012 11:44:30

Dobrý den, jsem zde uplně nová a mám na Vás na kohokoliv dotaz. Jak se stavíte k investicím do zlata třeba přes nějaké odkazy, co vám přijdou emailem či jiniou možnou cestou? Dostala jsem včera i já tu možnost a přesměrovala se na jedny stránky, které jsou vytvořeny jako zdroj příjmu přes investice do zlata. Mohla bych investovat do zlata a zároveň nabízet jiným zájemcům si stejným způsobem vydělat korunky. Prosím o odpověď byť bude jakákoliv. Díky moc....předem se omlouvám pokud je to tady nepatřičné, ale chci znát Váš názor.... PS: je to přes Swiss Gold.
adelkanemeckova
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20. srp 2012 11:36:08

Názor mám velmi negativní

Příspěvekod outdoorak » pon 20. srp 2012 12:22:12

Na toto téma už zde diskuse proběhla:
Obsah diskuse/fóra/investiční zlato/Prodej zlata/Revoluční příjem
Osobně bych se tomuto zdaleka vyhnul.
Zlatý voči.
outdoorak
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 02. kvě 2012 11:44:43
Bydliště: třetí planeta od Slunce

RE

Příspěvekod adelkanemeckova » pon 20. srp 2012 13:08:25

děkuji za zprávu, udělám podle vaší rady....nevěstí to asi nic dobrého....Ještě jednou moc díky.
adelkanemeckova
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20. srp 2012 11:36:08

investování do zlata

Příspěvekod Tomáš Krampera » pát 31. srp 2012 16:18:30

Dobrý den, chci vám představit zajímavou možnost investování do zlata Argor-Heraeus prostřednictvím společnosti Swiss Gold. Argor-Heraeus SA je držitelem pečetí kvality, které této společnosti byly uděleny Švýcarským centrálním úřadem pro kontrolu drahých kovů. Každý zlatý slitek, který společnost Argor-Heraeus SA vyrobí, je takovou pečetí označen. Všechny potřebné informace najdete zde: Zabanovaný odkaz/1B49A5. V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat na adrese: T.Krampera@seznam.cz.
Tomáš Krampera
 

Zlato přes ETF

Příspěvekod karpen17 » pon 03. pro 2012 14:05:19

V zásadě existují dvě varianty jak investovat do zlata. Tou první variantou je nákup fyzického zlata a tou druhou je nákup ETF. Zatímco nákupem fyzického zlata se investorovi dostává do rukou cihla, mince nebo slitek, tak nákupem ETF získá pouze elektronické podílové listy. Přestože se nákup fyzického zlata jeví jako mnohem bezpečnější, pak je třeba říci, že ETF má jisté výhody, které z něj činní zajímavý nástroj, jak zhodnocovat peníze při růstu cen zlata.

Co to je ETF?
Laicky řečeno jsou ETF fondy, které své peníze investují do akcií nebo komodit určitého sektoru. Na trhu lze tedy najít ETF na zlato, uhlí, energetiku, automobily atd.. Výhoda této investice spočívá v tom, že investor si kupuje celý trh namísto jedné akcie nebo komodity, tudíž diverzifikuje. Důležitá je také likvidita ETF, neboť ta je mnohem vyšší, než je tomu u fyzického zlata. A z tohoto důvodu mnoho velkých i drobných investorů preferuje ETF na zlato před fyzickým nákupem zlata.

ETF zlata
Jak již bylo napsáno, tak ETF zlato jsou burzovně obchodovatelné fondy, které investují do nákupu zlata nebo společností, jež se věnují těžbě nebo distribuci zlata. Výhodami ETF jsou vysoká likvidita, nízké nákupní poplatky a nízké správcovské poplatky. ETF se navíc chová úplně stejně jako cena zlata. Takže pokud zlato poroste, tak i ETF fondy rostou a naopak.

Pro koho je ETF zajímavé?
ETF připadá v úvahu spíše pro mladší investory. Je zapotřebí jisté počítačové zručnosti při nákupu EFT a důvěry vůči společnosti, jež ETF nákup zprostředkovává. Navíc investor nikdy nedostane do rukou fyzické zlato ani nějaký cenný papír. Vše je virtuální. S tímto přístupem můžou mít především starší investoři problém. Ti stále preferují fyzické zlato nebo zlaté mince.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Příspěvekod kingboss » úte 22. led 2013 16:17:58

Swiss Gold bych se určitě vyhnul, ten kdo rozesílá emaily tomu bych nevěřil. Já osobně dávám přednost prověřeným prodejcům zlata který s tím opravdu obchodujou. Já osobně jsem si pořídil zlatou minci a plánuji si pořídit ještě zlatý štítek.
Zlatou minci jsem dal své ženě jako dárek ( http://www.zlatostribro.com/cs/investicni-zlato/366-investicni-zlato-american-eagle-zlata-mince-12oz.html ) hlavně když je to v rodině.
kingboss
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. led 2013 15:57:29

Příspěvekod xnedd05 » čtv 02. kvě 2013 13:52:26

investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 05/13

Máte v úmyslu své úspory vložit do hmotného zlata? Sestavte si investiční plán a spoléhejte sami na sebe!

Mnoho lidí se necítí, tak zdatnými, aby si udělali vlastní plán investic, a obracejí se na finanční poradce a další instituce, které sledují pouze svůj vlastní užitek a snaží se nejlépe ihned maximalizovat zisk! Vyvarujte se toho! Pokusím se zde jednoduše popsat hlavní body, které je třeba promyslet, a můžete začít sami. Ono to není zas až tak složité…, stačí se jen chvilku zamyslet!

Kolik?

Většinou je doporučováno 20 – 40% z celkových úspor. Samozřejmě záleží na tom, co máte s úsporami v plánu, jaké máte závazky a předpokládané budoucí výdaje. Je třeba mít na paměti, že můžou nastat mimořádné výdaje, na které musíte být připraveni. Přeci jenom nejsme stát, který své řádné i mimořádné problémy řeší velmi jednoduše – vydá statní dluhopisy a „jede se dál“. Důležité je i přihlédnout k aktuální ekonomické a politické situaci a udělat si obrázek nad tím, kterým směrem se bude pravděpodobně situace vyvíjet (politika, hospodářství, míra zdanění a přerozdělování, sociální spravedlnost, míra zadlužení, mír atd.).

Na jak dlouho?

Investice do hmotného zlata je záležitostí na 5 a více let. Často klienti nemají vůbec v úmyslu zlato prodávat a přenechají své úspory ve zlatě dalším generacím. Určitě není dobré nakoupit a za dva měsíce prodat, protože jedu na dovolenou. I tací experti se najdou.

Na co budoucí peníze použiju?

Důležitá otázka z důvodu volby gramáže. Jestliže máte v úmyslu postavit dětem za 10 let dům, tak volte klidně 250g – 1000g. Avšak dávejte pozor na likviditu! Jelikož se tyto slitky prodávají méně často, likvidita je nižší. Jestliže si chcete spořit na stáří, volte menší gramáž. Odprodejem jednoho kusu získáte budoucí aktuálně požadované finanční prostředky a nemusíte prodávat víc, než budete aktuálně potřebovat. Snažte se při nákupu přemýšlet z pohledu budoucího a ne současného. Nakupujete pro budoucnost, ne pro současnost! Cena za gram je sice důležitá, ale nemůžete jí podřídit vše.

Za kolik?

Jestliže jste rozhodnuti investovat do hmotného zlata, tak je to pro vás pravděpodobně nejdůležitější otázka! Mnoho lidí má v úmyslu investovat, ale není toho schopna. A to především z toho důvodu, že nemají plán. Chtějí nakupovat za určitou cenu, která když nastane, tak čekají ještě na nižší. Pak cena povyskočí a oni říkají, že mohli nakupovat za míň a čekají. Tato situace se opakuje stále… Jestliže si určíte cenu, tak ji pak dodržte! Nespekulujte, protože stejně na nic nepřijdete. Cenu tvoří trh, miliony lidí, kteří mají své plány a ty nelze agregovat a dojít k závěru – „zítra to bude levnější“. To neví nikdo a ten co říká, že ví, tak lže. Doporučuji nehledět na aktuální cenu a nevyčkávat. Nakupujte často, po menších částech a výsledná cena bude reálnou cenou za dané období. Jednoduché a nejlepší řešení, které můžete zvolit.

Jak často?

Snažte se nebýt líní a rozložte svůj nákup do více menších! Bude to stát víc práce vás i prodejce, ale věřte, že se to vyplatí. Chcete-li investovat 1 mil. Kč, tak nakupujte 10x. Stačí jednou za týden, čtrnáct dní či měsíc zvednout telefon! Stejně vám nikdo na nákup investičního zlata množstevní slevu nedá, a když ano tak bude v rámci desetikorun. Domluvte se s prodejcem na vyzvednutí či zaslání zboží až po nakoupení určitého počtu kusů. Ušetříte si tak dopravní náklady nebo čas za osobní převzetí.

Mince, slitky? Jaké mince, jaké slitky?

Volte mince či slitky, které jsou likvidní! V Evropě se nejvíce prodávají mince Wiener Philharmoniker, 1 dukát a 4 dukát. Slitky pak Argor Heraeus a Munze Osterreich. Existuje mnoho rafinerií, které se snaží prodávat slitky, které nejsou mezi lidmi a prodejci známé, tedy nejsou moc likvidní. Volte nejlépe 1 unci. Jestliže chcete nějakou gramáž, na kterou nemáte finanční prostředky, nevěšte hlavu. Škála produktů je tak široká právě z toho důvodu. Každý nemůže mít vše.

U koho?

Nejnižší cena není zárukou nejnižší ceny! Najdete-li velmi zajímavou cenu, která se vymyká cenám u ostatních prodejců, buďte opatrní a čtěte pozorně obchodní podmínky a průběh nákupu. Ceny, které jsou nižší na 1 oz o 1000 Kč, a ještě je poštovné zdarma, jsou nesmysl. Marže u investičního zlata jsou tak nízké, že je slibovaná cena cenou nereálnou! Požadujte rady, informace, zprávy z trhu a další. Ačkoli vám mohou být tyto informace lhostejné, zjistíte tak, zda se prodejce skutečně své práci věnuje každý den a dělá svou práci pořádně. Ptejte se, zda investiční zlato i vykupuje. Mnoho prodejců pouze prodává! Mnoho prodejců vykupuje pouze zlato, které sám prodal! Někteří prodejci si dělají podrobné zápisy s informacemi kdo, kdy a co nakoupil. Nenechávejte za sebou informace, co jste si kde koupili! Bezpečnost především! Nechte si zasílat zboží Poste restante.

Srovnávače cen.

Srovnávače cen používejte pouze pro základní zjištění cenové hladiny daného produktu! Jsou prodejci, kteří nabízejí o tisíce dráž než jiní. Z tohoto důvodu je srovnávač dobrý, ale tím to končí. Jelikož jsou data (ceny) do srovnávačů nahrávány jednou za čas (někde 1x denně, jinde 1x za 15 minut) a ještě k tomu u každého prodejce v jiný čas, tak detailní srovnání není možné. Nesnažte se „honit“ každou korunu! Než zjistíte rozdíl, tak jsou ceny úplně jiné! Osobně měním ceny, jestliže se odchýlí u unce o cca 100 Kč. Po telefonu samozřejmě sdělím cenu přesnou. Vzhledem k pořizovací ceně se jedná o zanedbatelnou částku.

Spořit ve zlatě? (myšleno způsobem zasílání fixní částky každý měsíc)

Jestliže chcete „spořit ve zlatě“, tak si propočítejte, o kolik nakupujete gram dráž. Pročtěte si obchodní podmínky, abyste věděli, jak vás může firma penalizovat, jaké jsou hmotnostní přepočty při samotném odběru a kolik si účtují za uskladnění. Bývá zde mnoho nejasného a většině lidí se vše rozkryje, až když dojde na peníze. Dávejte pozor na to, aby byla firma dostatečně silná a jednoho dne i s vaším zlatem nezkrachovala! Zvažte, zda není nejjednodušší, nejbezpečnější a zároveň nejlevnější nakupovat si hmotné zlato sám.

A na závěr opět to samé - čtěte pozorně jak nakupovat investiční zlato: http://www.investicni-zlato-praha.cz/jak-nakupovat)


Bc. Daniel Nedvídek
Tel.: 776655137
[url]email: info@investicni-zlato-praha.cz[/url]
http://www.investicni-zlato-praha.cz/
xnedd05
 

Příspěvekod lupinvoda » pát 03. kvě 2013 17:55:26

Tento článek se mi velmi líbí...i když je v něm uvedena "reklama" - pěkně uceleně dává návod jak rozumně investovat do zlata. Jen mi nesedí procento z úspor. V několika různých článcích jsem četl, že se doporučuje 10-15%.
lupinvoda
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 16. úno 2013 14:27:48

Příspěvekod host » pát 03. kvě 2013 21:44:03

obecně se doporučuje mít v komoditách jako je zlato nebo kameny kolem 10% z celkového majetku.
Ale obchodník se zlatem ti určitě doporučí, abys těch 40% své hotovosti směnil za zlato.
host
 

INVESTIČNÍ ZLATO

Příspěvekod Karolina669 » stř 22. kvě 2013 12:57:40

Zdravím a doporučuji zkouknout tento web http://sberatelstvi.hyperzbozi.cz/
Karolina669
 

Další

Zpět na Investiční zlato

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1765.53 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 23.25 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist