Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Investice do zlata 2012-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1454.48 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.86 Kč/g

Téma diskuze:

Investice do zlata 2012

Aktuální a budoucí ceny zlata, předpovědi ceny zlata, analýzy statistiky a predikce

Investice do zlata 2012

Příspěvekod karpen17 » pon 24. pro 2012 10:26:04

Čas vánočních svátků nabízí unikátní možnost ročního bilancování. Investice do zlata je velmi specifická záležitost a je docela zajímavé podívat se, který měsíc v roce 2012 nabízel tu nejlepší investiční příležitost a naopak. Který měsíc byl pro investory ve znamení rally a tučných zisků a kdy naopak investoři plakali nad výdělkem, neboť cena zlata padala a padala.

Leden 2012
Začátek roku 2012 zastihl cenu zlata na úrovni 1540 USD za trojskou unci. V prosinci 2011 si cena zlata prodělala pád ze 1600 USD za unci, takže jen málokdo považoval v lednu 2012 investici do zlata za krátkodobě ziskovou. Náhoda však tomu chtěla, že leden 2012 se ukázal jako nejlepší měsíc pro zlato v roce 2012. Ten, kdo nakoupil zlato 2.ledna 2012, se mohl těšit z lednové rally. Zlato postupně prorazilo hranici 1600 USD za unci a úspěšně útočilo na 1700 USD za unci. Ve druhé polovině ledna 2012 prorazilo 1700 USD za unci a konec ledna zastihl zlato u hranice 1750 USD za unci.

Výnos v lednu 2012
Spekulanti a investoři, jež počátkem ledna uvěřili v investiční příběh zlata, se na konci ledna mohli jenom radovat. cena zlata poskočila v lednu o více než 10% a leden 2012 se zapsal tučným písmem do historie zlata, jako jeden z nejlepších měsíců. Samozřejmě se tento růst neobešel bez mediální masáže, která zlatu věštila pro únor a březen další růst. To byl pro mnoho velezkušených investorů impuls začít opouštět své pozice ve zlatě, neboť první známkou jakéhokoliv propadu, je skutečnost, že média ho nabízí jako nejlepší investici. Zkrátka začnou na investici vytvářet bublinu.

Únor 2012
Počátek února 2012 zlatu příliš nepřál. cena zlata spadla pod 1750 USD za trojskou unci a výhled nabízel spíše korekci než prostor pro další růst. Opak se však stal pravdou. cena zlata se v druhé polovině února 2012 vzpamatovala pod vlivem rostoucího napětí v Eurozóně a překonala hranici 1750 USD. Růst vyvrcholil u 1780 USD za trojskou unci, pak však následoval pád způsobený uvolněním napětí kolem Eurozóny. cena zlata se poslední únorové dny propadla až k 1700 USD. Předpověď na březen nabízela panické scénáře plné výprodejů.

Výnos v únoru 2012
Co leden dal, to únor vzal. I tak by se dala stručně vystihnout situace na zlatu. Zatímco leden nabízel výnos přes 10%, tak v únoru odepsali investoři do zlata skoro 4 % a v nejistotě očekávali příchod března. Hlavními hybateli ceny zlata byli především evropští politici, kteří měli za úkol sjednotit Evropskou unii a ochránit ji v očích investorů jako bezpečné a fungující společenství.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Investice do zlata 2012 2.část

Příspěvekod karpen17 » stř 26. pro 2012 9:09:26

Březen 2012
I březen roku 2012 byl ve znamení problémů Eurozóny. Řecko se sice domluvilo na části odpisu svého dluhu se soukromými věřiteli a Evropská centrální banka dodala bankovnímu trhu likviditu, avšak do centra pozornosti všech investorů se začalo dostávat Španělsko a Itálie. Tyto dvě evropské ekonomiky neustále bojují s obrovským zadlužením a investoři začali pochybovat o solventnosti těchto ekonomik. Březen 2012 byl tak ve znamení růstu výnosů na dluzích těchto dvou evropských ekonomik. Následný vývoj donutil finanční trhy k ústupu z rizikových aktiv. Dokonce zlato začalo být vnímáno jako rizikový nástroj.

Výnos v březnu 2012
cena zlata se během března propadla z 1700 USD za trojskou unci na 1650 USD za unci. Zlato tak již druhý měsíc v řadě odepsalo přes 3 % a budoucí výhled vyzníval spíše negativně. Eurozóna se v březnu topila ve vlastních problémech způsobených nepřiměřeným utrácením a ani makroekonomická data z USA a Číny neslibovala dobrý výhled.

Duben 2012
Zatímco březen byl ve znamení spíše negativních zpráv, tak duben kombinoval slušné reporty amerických firem s neustálými problémy Eurozóny. Španělsko se i přes schválené reformy nedokázalo vymanit z pozornosti investorů, jež začali vyžadovat vyšší výnosy za zapůjčení peněz na financování státního dluhu. cena zlata tak stagnovala okolo 1650 USD za trojskou unci. Investoři se střídavě přikláněli k vstupu a ústupu z rizikových pozic. Duben 2012 investorům do zlata nepřinesl žádný reálný výnos.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Investice do zlata 2012 3.část

Příspěvekod karpen17 » pát 28. pro 2012 15:39:06

Květen 2012
Jedno staré investiční přísloví praví: Sell in May and go away. V překladu to znamená v květnu prodej a jdi od toho. Investor, který toho přísloví poslechl, a na začátku května prodal své investice, udělal dobře. Květen byl pro finanční trhy ve znamení očistce. Ve středu zájmu všech investorů leželo Řecko. V Řecku, které zmítaly neustálé stávky a demonstrace, se konaly parlamentní volby, jež měly přiblížit, zda se země posune na cestě úspor nebo zda Eurozónu opustí a vrátí se k drachmě. Volby však dopadly patem mezi kritiky Eurozony a zastánci Eura. Po složitých jednání bylo dohodnuto, že další volby se budou konat v červnu. Tato situace samozřejmě pocuchala nejedny nervy investora. Do pozornosti investičních analytiků se navíc dostával španělský bankovní systém, který reportoval přes 150 miliard špatných úvěrů. Posledním pomyslným hřebíčkem do investiční rakve byly slabé hospodářské výsledky reportované Čínou.

Zlato květen 2012
Květen byl pro zlato katastrofálním měsícem. Ceně zlata se nedařilo najít oporu na 1600 USD za unci, takže květnové minimum se zastavilo na 1550 USD za trojskou unci. Zlato nakonec květen zakončilo pod 1600 USD. Celý investiční svět očekával, jak se Eurozóně bude dál „nedařit“ řešit problémy s financováním dluhů. investiční zlato v květnu předvedlo brilantní pád. Investorům odepsalo přes 6 %, maximální propad byl dokonce přes 10 %. Ten, kdo ze zlata utekl na začátku května, si mohl mnout ruce. Druhou stránkou investiční mince je však skutečnost, že cena zlata v roce 2012 byla pod 1550 USD za trojskou unci jenom jednou a to v květnu. Květen vedle katastrofických výprodejů nabídl fantastické příležitosti pro vstupy do pozic.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Letní nuda a srpnová rally 2012

Příspěvekod karpen17 » pon 07. led 2013 19:22:18

Investor, který přežil květen 2012 bez nervové újmy, získal ostruhy pravého burziána. Květen se ukázal jako katastrofální měsíc pro všechny části finančních trhů. Vydělali pouze investoři, jež investovali do německých dluhopisů. Ostatní jenom počítali ztráty a smutně prohlíželi katalog letních dovolených, o které během května přišli.

Situace na trzích
Letní nuda dolehla na všechny oblasti finančních trhů. Akcie, dluhopisy i komodity se obchodovaly během června a července za nízkých objemů a očekávání návratu zářijových investorů. cena zlata se během léta pohybovala okolo 1600 USD za trojskou unci očekávajíce nějakou kurzotvornou zprávu. Ceně zlata nepomáhali ani evropští politici, kteří se neustále snažili vyřešit problémy s jižanskými státy Eurozóny. Nelze se však divit, že jejich snaha neměla úspěch, neboť žádný evropský vůdce nechtěl nést odpovědnost za poskytování dalších peněz do nenasytných rozpočtů Řecka, Španělska či Itálie. Všichni tedy s napětím očekávali, jak se k situaci postaví Evropská centrální banka. Každý si přál, aby ECB porušila v tichosti svůj mandát a zafinancovala jižní státy pomocí svých tiskáren na Eura, a to i za cenu, že by to znamenalo raketový nástup inflace.

Srpen
Srpen 2012 znamenal pro finanční trhy naději. Všichni hleděli k Evropské centrální bance, která pomalu začala ustupovat ze svých zásad, až se nakonec Mario Draghu nechal slyšet, že ECB udělá cokoliv, aby pomohla narovnat nerovnováhu na finančních trzích. Toto prohlášení ve své podstatě stačilo k tomu, aby investoři začali opět nakupovat riziková aktiva. Akcie, dluhopisy jižních států, komodity včetně zlata a vše ostatní zaznamenali rally, jež připsala zlatu několik procent. cena zlata se na konci srpna pohybovala okolo 1670 USD.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09


Zpět na Cena zlata

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1454.48 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.86 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist