Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Ekka Gold zkušenosti?-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1794.2 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 21 Kč/g

Téma diskuze:

Ekka Gold zkušenosti?

Zlato jako investice

Ekka Gold zkušenosti?

Příspěvekod PetrK » úte 26. bře 2013 13:37:38

Zdravím,

Má někdo zkušenosti se spořením ve zlatě? http://www.ekka-gold.cz/sporeni-ve-zlate-3.html ?

Případně co na to říkáte, podle mě to má smysl jedině, když dosáhnete 100 gramů, pak platíte jen poplatek za nákup, ne už premium navíc.
PetrK
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19. led 2013 17:43:23

Příspěvekod host » úte 26. bře 2013 22:46:45

Asi máte pravdu, ale měl bych k tomu vlastní komentář.
To zlato, co si koupíte, máte u někoho "uschováno" a když ho chcete, tak si ho musíte zvlášť vyžádat - je otázka, zda ho tam budete mít i za řekněme deset či více let.
Ceny tam uváděné nepatří k nejnižším - za stejně nebo méně to nakoupíte třeba ve Vsetíně (či v Praze) u Zlaté mince nebo u Au portal v Brně a v Praze či u Abros - ti všichni Vám nakoupené zboží pošlou domů na dobírku nebo kurýrem, když je toho víc, případně si to u nich můžete vyzvednout osobně.
Co se týká uložení, tak nejbezpečnější je vlastní schránka v bance - nejmenší je do tisícovky ročně a vejde se tam hezkých pár kilo zboží.
Nedovedu pochopit, proč lidi pořád hledají jiné zdroje, než ty bezpečné.
host
 

Bezpečnostní schránka pro nákup investičního zlata

Příspěvekod RON » stř 27. bře 2013 12:20:22

Přesně tak, musím s Vámi souhlasit.
Například ČSOB nabízí používání bezpečnostní schránky za 1200,- + DPH - tedy přibližně 1500,- za rok.

Schválně si spočítejte, kolik přeplatíte za dražší zlato u investiční společnosti.
Jakmile Vám tato částka vyjde na více, než 1500,- za rok, je naprosto zbytečné platit investiční společnosti. Často to bývá s.r.o. a tam se nedovoláte.

Když máte u banky bezpečnostní schránku, je to Váš majetek a vzhledem k tomu, že ani banka neví, co tam máte - nemůže se stát, že vám obsah odeberou nebo zdaní. investiční zlato máte bezpečně pod zámkem.

Při nákupu jediné zlaté 100g cihličky těch 1500 podle mého názoru překročíte hravě. Možná už i při koupi uncové zlaté mince.

Při nákupu 1g zlata bývají marže ještě větší, takže se za 12g ročně možná na ten rozdíl 1500,- oproti ceně zlata u normálního obchodníka s investičním zlatem stejně pravděpodobně dostanete.

Pro mě je tedy bezpečnostní schránka s levným nákupem jednoznačná kombinace. Jste nezávislí a obsah schránky máte kdykoliv okamžitě k dispozici. Cena bude možná i tak stále nižší než u investiční společnosti. To už je ale ceník od ceníku....
RON
 

ekka-gold

Příspěvekod bard » pon 29. dub 2013 23:18:43

Sporim u nich. Uz dvakrat jsem si nechal dodat a dodali slitky münze österreich. Stoji za nimi pro aurum. Z toho co jsem si precetl, asi jeden z nejvetsich v Evrope. Nesouhlasim jen s tvrzenim, ze banka je nejbezpecnejsi. Naopak. Me sestre vybrali schranku exekutori v doprovodu s policii. Banky dnes vedou schranky na rodne cislo a oznami i toto. Byl jsem se v Ekka podivat osobne a otukat si ty hochy osobne. Pusobi profesionalne. Ceny jsou pro drobneho investora priznive. Jasne, ten kdo chce nakoupit hned slitek 1 oz z ruky najde lepsi cenu. Ja chci nakupovat pravidelne spjse casto a po mensich castkach. Z toho pohledu jsem nenasel nic lepsiho. Vsechno ostatni vetsinou mlm.
bard
 

Příspěvekod Peti » úte 30. dub 2013 20:50:24

Vím, že je to mírně offtopic, ale už jsem u nich několikrát nakoupil...za hotovost přímo na krámě ale hlavně ANONYMNĚ, což se u dodání zboží na dobírku nedá.
Jsou i levnější, třeba Maxmetal v Hranicích, ale tam mě 4x odřekli, když jsem chtěl platit hotově...
Jejich spoření nevyužívám, spořím si doma a pak pěkně z ruky do ruky a uschovat na bezpečném místě.
Peti
 

Spoření Ekka gold

Příspěvekod Ivoš » pon 16. říj 2017 22:18:23

Taky u nich spořím a mám už dva slitky doma. Dodány do dvou dnů od příkazu. S tou nevýhodnou cenou bych taky velmi polemizoval a nápad schovávat zlato v bance jde tak nějak proti logice spořit si zlato mimo vlezlý státní a bankovní dozor. Co na tomto spoření oceňuju, je, že funguje, jak popisujou, bez penále, spolehlivě, fixace a bla bla bla – viz jejich stránky. Ukažte mi jedno jediné podobně výhodné v tomhle státě a přenáším tam úspory ještě dnes.
Ivoš
 

Ekka ...

Příspěvekod Host » úte 16. led 2018 13:56:42

Doporučuji Vám, sečíst všechny náklady na pořízení toho kovu a pak si z toho spočtěte průměrnou cenu 1g kovu.
Já když si to udělám u svého, tak se stabilně držím dost hluboko pod burzovní cenou kovu - a to do nákladů na pořízení započítávám i roční náklady na bezpečnostní schránku v bance.
Host
 

Náklady na spoření

Příspěvekod Ivoš » sob 04. srp 2018 12:06:06

Nepolemizuju s tím, že vás zlato vyjde levněji, když ho kupujete po kilech a ne po gramech, uskladníte ho nejlépe ve vlastním trezoru atd. atd. Bohužel na to nemám a tak spořím po malých kouscích. Cena takto pořízeného zlata je pochopitelně vyšší, ale porovnám-li spoření do zlata AuRENTA se spořícími programy u jiných společností, furt mi to vychází u Ekka Gold líp, nehledě na to, že s některými společnostmi bych se neodvážil spořit ani starý papír.

Ale dost reklamy zadara, nejlepší je vzít do ruky kalkulačku, pročíst si smlouvy, omrknout podnikatelskou historii majitelů společností (to je někdy velmi zajímavé počteníčko), zhodnotit rizika a vybrat si podle svého úsudku.

Jo a ještě jedno doporučení – je dobré pamatovat si při samoúschově vlastní skrýše. Už dva roky nemůžeme doma najít dvě geniálně schované investiční mince. Naštěstí jen stříbrné:)
Ivoš
 


Zpět na Investiční zlato

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1794.2 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 21 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist