Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Zlato a Asie-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1381.24 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 18.42 Kč/g

Téma diskuze:

Zlato a Asie

Kam směřuje ekonomická krize a proč se některé mezinárodní finanční transakce stále častěji ptovádí ve zlatě?

Zlato a Asie

Příspěvekod karpen17 » úte 08. led 2013 21:20:30

Japonci nakupují zlato
Zajímavá zpráva se tento týden objevila v hledáčku finančních trhů. Dle komentářů japonských správců penzijních fondů lze v příštích několika letech očekávat výrazné nákupy zlata ze strany japonských penzijních fondů. Japonské penzijní společnosti přitom patří po Spojených státech k největší finanční síle na světě. Japonci jsou proslaveni svým spořivým přístupem k penzi. Japonské penzijní fondy disponují aktivy v rozsahu bilionů amerických dolarů.

Japonské nákupy zlata
Aktuální pozice japonských penzijních fondů ve zlatě se dají vyčíslit na zhruba 45 miliard japonských jenů v ETF. Během následujících několika let by tyto pozice měly narůst na 100 až 150 miliard amerických dolarů. Při přepočtu do české koruny získáme těžko uvěřitelné číslo 2 až 3 biliony korun. Japonské penzijní fondy se snaží nákupem zlata ochránit před inflací. Tu by mělo rozpoutat především fiskální uvolňování japonského premiéra Abeho, který se bude snažit rozhýbat japonskou ekonomiku.

Situace v Japonsku
Japonsko prožilo v druhé polovině dvacátého století hospodářský zázrak. Ze zruinované země povstal ekonomický obr, který svůj úspěch založit na technologickém pokroku. Japonsko však v devadesátých letech dvacátého století postihla ekonomické krize způsobená realitní bublinou, jež zavedla japonskou ekonomiku na cestu, ze které zatím nenašlo cestu zpět. Ekonomika Japonska střídá recese s mizernými růsty a japonské vlády pravidelně zadlužují své občany miliardami japonských jenů ve snaze nastartovat japonskou ekonomiku. Bohužel se to žádné vládě za poslední deset let nepodařilo. V souvislosti s Japonskem se již hovoří o takzvané ztracené dekádě, kterou se myslí období od přelomu tisíciletí.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Dobré zprávy z Číny

Příspěvekod Jenda » pát 18. led 2013 10:11:30

Čínské úřady dnes přinesly zprávy o vývoji čínské ekonomiky. Tyto ukazatele jsou klíčové pro celý finanční trh, neboť dávají jasný signál, jakým směrem se bude ubírat globální ekonomika. Čína v současnosti patří mezi velkou pětku světových ekonomik, takže případné zpomalení hospodářského růstu v Číně by se jevilo jako velký problém. USA, Japonsko a Německo se potýkají se slabými hospodářskými růsty, takže jediná Čína drží prapor růstu.

Jak na tom Čína je?
Dle zveřejněných statistik rostla čínská ekonomika v roce 2012 tempem 7,9 %. Po roce 2011, kdy ekonomika Číny vyrostla o 7,4 %, jde o zrychlení, které finanční trhy přijaly s nadšením. Dle zveřejněných statistik se na čínském růstu podílely především rostoucí maloobchodní tržby, které poskočily o 15,2 %, a průmyslová produkce, 10,2 %. Pro Čínu je velmi pozitivní, že se jí daří udržet vysoké tempo růstu maloobchodních tržeb, neboť tím snižuje svoji závislost na exportu do zahraničí. Trhy v USA, Japonsku a Evropě totiž prožívají stagnaci.

Co to znamená pro zlato?
Pro zlato je velmi pozitivní, že v Číně rostou maloobchodní tržby. Dle odborných studií by čínská populace měla do několika let výrazně promluvit do poptávky po zlatě. cena zlata by tedy vlivem rostoucího hladu po zlatu mohla překonat hranici 2000 USD již v roce 2013. Čínská střední vrstva bude obrovských hybatelem pro všechny části finančních trhů. Potenciál této skupiny obyvatelstva zatím není zdaleka vyčerpán.
Jenda
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 18. led 2013 9:46:36


Zpět na Ekonomická krize, zlaté rezervy a tištění peněz

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1381.24 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 18.42 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist