Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Stříbro a investice-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1381.24 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 18.42 Kč/g

Téma diskuze:

Stříbro a investice

Technické možnosti stříbra a jeho potenciál k růstu

Stříbro a investice

Příspěvekod karpen17 » čtv 22. lis 2012 16:04:21

Předtím než se rozhodnete investovat do stříbra se podívejte, co taková investice obnáší, jaká má rizika a jaký potenciál zisku. Investice do komodit platí obecně za vcelku rizikový nástroj, který se nedoporučuje pro konzervativního střadatele. Pokud si navíc chcete krátkodobě zaspekulovat, tak nákup fyzického stříbra pro Vás není vhodný.

Stříbro a jeho minulost

Stříbro a stříbrné mince byly již v minulosti považovány za uchovatele hodnot a velmi často se používaly jako platidlo. Historie stříbra začíná někdy ve starověku, kdy první vládci Mezopotámie odhalili, že stříbro se dá použít k zjednodušení obchodu. Namísto barterového obchodu vznikl obchod, který využíval stříbrných mincí. Následovalo období Římu, středověkých králů, novodobých počátků obchodování se stříbrem až současnost.

Stříbro dnes

Stříbro během posledních půl století značně ustoupilo ze své slávy. Dlouhodobá cena stříbra se během 20.století propadla až současným úrovním. Stříbro se aktuálně pohybuje v rozmezí od 30 do 40 USD za unci. Tato cena je výsledkem oprášené slávy tohoto kovu, který se dnes spíše chápe jako průmyslový než jako drahý kov. Přesto a nebo možná právě proto se cena stříbra během posledních pár let vzpamatovala. Ještě v roce 2009 se dala koupit trojská unce stříbra za 10 USD.

Co nahrává stříbru?

Stříbro je stále pro velkou část investorů uchovatel hodnoty. Proto se v dobách krize uchylují k nákupu stříbra, zlata nebo jiných kovů. Dá se tedy říci, že za současným vzrůstem ceny stříbra je strach investorů z Evropské unie, z fiskálního útesu v USA nebo z tikající bomby v čínském sektoru stavebnictví. Právě poslední jmenovaná země má na potenciál stříbra největší vliv. Čína se dere do popředí a tím i vzrůstají nároky čínského obyvatelstva. V Číně vzniká nejsilnější střední vrstva na světě. Do budoucna analytici odhadují, že čínská poptávka po stříbru vzroste několikanásobně. Pro stříbro to přináší zajímavý scénář, který může jeho ceně velmi prospět.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Stříbrná budoucnost

Příspěvekod karpen17 » úte 04. pro 2012 9:15:11

Cena stříbra se již nějakou dobu stabilizuje u hranice 34 USD za trojskou unci, u které se snaží nalézt podporu. Jak bude vypadat budoucí cena stříbra a zda se vyplatí investice do stříbra, není vůbec jednoduchá otázka. Na stříbro bude v příštích několika letech působit několik klíčových faktorů, které se budou vzájemně vyrušovat.

Rostoucí poptávka stříbra z Číny
Dle odhadů analytiků světových hedge fondů by poptávka v Číně po stříbru měla vzrůst zhruba na 7700 tun. V procentuálním vyjádření se poptávka v Číně zvedne v roce 2013 zhruba o 8 %. Celosvětová poptávka po stříbře by se přitom měla zvednout pouze o 10 %. Krásně to tedy ilustruje situaci, jak je v současnosti druhý největší spotřebitel stříbra na světě hladový po novém stříbře. Třetina stříbra přitom míří do šperkařství a zbytek do technického průmyslu. Je tedy více než jasné, že rostoucí poptávka z Číny požene cenu stříbra nahoru.

Fiskální útes v USA
Hrozba blížícího se fiskálního útesu začíná děsit mnoho velkých i drobných investorů. Mnoho hedgeových fondů začíná otevírat velké pozice ve zlatě a stříbře. Je tedy možné, že v případě, že by se ve Spojených státech domluvili republikáni a demokraté, dojde k uzavírání pozic a tím k obrovskému propadu ceny zlata a stříbra. Investoři se totiž od drahých kovů začnou navracet k akciím a rizikovým aktivům. Vyřešení fiskálního útesu tak může způsobit propad cen stříbra.

Situace v Eurozóně
Tady platí to samé co u fiskálního útesu. Pokud se Evropa zdárně zkonsoliduje a vytvoří superstát, pak by se cena stříbra mohla dostat pod tlak prodejců. Naopak v případě, že se problémy začnou vyhrocovat a dluhová krize zachvátí Francii nebo Německo, tak lze očekávat raketový nárůst cen stříbra.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Stříbro na cenovém dně

Příspěvekod stribronos » úte 02. črc 2013 9:36:20

Myslítě, že cena stříbra může ještě klesat? Bude teď mít někdo o stríbro zájem?
Všude čtu jen to, že velcí investoři hromadně ustupují od investicí do drahých kovů.
Cena stříbra se podle některých dostala na dno již před měsícem. No ale stále klesá. Dnes je jž gram za 12,6 Kč. Je to velký rozdíl ve srovnání s letními cenami.

Nebude to zase trvat 30 let, než se dostane cena střbra zpět tam, co byla?
stribronos
 

Příspěvekod host » úte 02. črc 2013 16:28:50

Asi záleží na tom, do čeho ti velcí investoři vlastně investují - určitě nemají nakoupe tuny fyzického stříbra a teď to po kile neprodávají. Oni investují do "papírového stříbra" - do příležitostí nákupu stříbra a jeho opětného prodeje.
To asi nebude váš případ - vy si chcete podle všeho koupit stříbro fyzické - mince, slitky, něco jiného ...
Zda o ně bude za těch x let zájem?
Vy o stříbro máte zájem?
Dá se předpokládat, že i za x let se vyskytnou jedinci, kteří budou mít zájem o stříbro. A když ne, tak tu pořád zůstanou zpracovatelské firmy.
host
 

Příspěvekod Xmart » stř 30. říj 2013 18:47:00

Až se dav probudí a zjistí, že Dolar opravdu není bezpečným přístavem, nastane velký útěk k fyzickým kovům. Jelikož zlato bude pěkně drahé a mnozí si jej nebudou moci dovolit, bude stoupat cena stříbra ještě rychleji než cena zlata. - psychologická analýza


Fundamenty jsou jasné:
2. nejpoužívanější látka po ropě
zásoby jsou jen na 4 měsíce, kdyby se přestalo stříbro dnes těžit
náklady na těžbu se neustále zvyšují (nižší kvalita rudy, neustále rostoucí náklady na energie)

Jak dlouho si myslíte, že se cena stříbra může pohybovat pod celkovými náklady na těžbu? Dnes je asi kolem 30 dolary za unci
Xmart
 


Zpět na Potenciál stříbra

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1381.24 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 18.42 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist