Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Politika v USA a zlato-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1381.24 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 18.42 Kč/g

Téma diskuze:

Politika v USA a zlato

Kam směřuje ekonomická krize a proč se některé mezinárodní finanční transakce stále častěji ptovádí ve zlatě?

Politika v USA a zlato

Příspěvekod karpen17 » pát 21. pro 2012 11:58:58

Asi málokterý faktor dokáže ovlivnit směr vývoje ceny zlata, jako to umí politika. Politici ať již vědomě či nevědomě dokážou během několika hodin poslat cenu zlata o procenta dolů, aby ji následovně vystřelili dvojnásobně výše. Investoři si různé politické proslovy a tahanice přebírají všemožně, takže často je vidět na zlatu rally nebo pády, které nemají logické vysvětlení.

Fiskální útes USA část druhá
Pomalu se nám začíná rozjíždět druhý díl fiskálního útesu v USA. Zatímco ještě včera dopoledne vše nasvědčovalo tomu, že by se republikáni a demokraté mohli domluvit na kompromisu, tak dnes ráno je situace zcela opačná. Republikáni přes noc stáhli své návrhy a fiskální útes je tam, kde byl. Možná, že se krize ještě prohlubuje, neboť stáhnutí návrhů ukazuje, že část republikánů není ochotna zvyšovat daně bohatým a podporovat Obamu. Přes Vánoce nelze očekávat, že by politici chtěli něco řešit, takže řešení situace bude čekat na příchod nového roku. Do té doby budou trhy vystresovány, tudíž se mohou objevovat přehnané reakce na různé proslovy či komentáře.

Reakce trhu na jednání
Zatím je na zlatě spíše klid. Zlato samotné se během posledních dní dostalo pod tlak, když někteří investiční guru mu věštili propad, což mělo za následek, že i některé analytické domy přispěchaly se svou varující prognózou. Aktuálně se zlato obchoduje u hranice 1650 USD. cena zlata čeká na otevření amerických trhů, které by jí mohly podpořit. Futures na americké akciové indexy přes noc odepisovaly skoro 3 %. Momentálně stáhly ztrátu k 1 %, avšak otevření amerických trhů bude dnes velmi zajímavé. Lze očekávat propad akcií a růst zlata. Zlato totiž platí za bezpečný přístav, kam utíkají velcí investoři před rozbouřenými akciovými vodami.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Příspěvekod Jožka.Bo » sob 22. pro 2012 20:04:09

Současná relativně nízká cena zlata byla v závěru tohoto týdne pro drobné investory výbornou příležitostí k nákupu.
Jožka.Bo
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 09. zář 2012 20:09:59

Fiskální útes USA

Příspěvekod karpen17 » čtv 27. pro 2012 19:13:42

Fiskální útes v USA a cena zlata
Finanční média celého světa v poslední době neřeší nic jiného než fiskální útes v USA. Příchod fiskálního útesu by měl vliv na cenu zlata, akcií, dluhopisů a různých investičních nástrojů. Co to ale je fiskální útes a jakým způsobem by se podepsal na ekonomické situaci ve Spojených státech?

Fiskální útes v USA
Spojené státy americké mají na rozdíl od České republiky a států Eurozóny ve svém právním systému zakomponovanou dluhovou brzdu. V případě, že by se tedy Sněmovna reprezentantů a Senát nedohodly na úsporných opatřeních, aktivuje se 1.ledna dluhová brzda, jež přináší několik zásadních změn pro rozpočet Spojených států. Tyto úpravy by však zásadně otřásly ekonomikou Spojených států a zásadně promluvily do vývoje na finančních trzích.

Ekonomické změny
Fiskální útes by první řadě zasáhl tu část Američanů, jež využívají daňových úlev. Faktické zvýšení daňové zátěže by vedlo k oslabení kupní síly americké střední vrstvy. To by se samozřejmě podepsalo i na maloobchodních tržbách. Dále je třeba započíst snížení podpor v nezaměstnanosti, zvýšení daně z příjmů a škrty v oblasti státních výdajů. To vše by vedlo, dle propočtů světových analytiků, k propadu HDP USA až o 4 %. Když si uvědomíme, že HDP USA roste v současné době tempem 2% ročně, došlo by k ohrožení americké ekonomiky.

Jak fiskální útes ovlivní finanční trhy?
Fiskální útes by prvé řadě výrazně ovlivnil tržby firem ve Spojených státech. To by samozřejmě postihlo akcie amerických společností. V druhé řadě je zapotřebí připočíst reakci finančních trhů na nejistotu ohledně vývoje v největší ekonomice na světě. Dá se očekávat, že by vyvolaná nejistota ohledně fiskálního útesu oslabila americké bondy. To by se mohlo přenést i na zlato, jež by se mohlo přehoupnout přes 2000 USD za trojskou unci.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Proč zlato tolik visí na FEDu?

Příspěvekod karpen17 » sob 05. led 2013 17:39:00

Tento týden nám krásně ilustroval, jak moc závisí cena zlata na politice FEDu. Je ohromující, jak velký vliv může mít jedna organizace. O to více je tato skutečnost zajímavá, že stačil pouhý komentář několika členů FEDu k tomu, aby zlato propadlo během několika hodin skoro o 3 %. Mnoho investorů tedy zajímavá, co to vlastně FED je a jak ovlivňuje cenu zlata.

FED
Pod zkratkou FED nalezneme Americký Federální rezervní systém. Nejedná se tedy o klasickou centrální banku. Radu guvernérů amerického FEDu jmenuje vždy prezident. Je zajímavé, že pravými vlastníky FEDu není stát, ale jsou jimi klasické komerční banky. Vzhledem k právní úpravě však tato skutečnost nemá vliv na chod FEDu. Guvernéři FEDu rozhodují na zasedání o vývoji úrokových sazeb a měnové politice Spojených států, aniž by byli ovlivněni komerčními subjekty.

Jak ovlivňuje FED zlato?
Měnová politika FEDu ovlivňuje cenu zlata hned několika způsoby. Zvyšování úrokových sazeb má za následek snížení inflace. Takže jakákoliv zpráva o zvyšování úrokových sazeb v USA vyvolá na zlatě paniku a propady. Naopak snižování sazeb nebo ujištění, že úrokové sazby zůstanou nízko ještě dlouho, jsou živnou půdou pro růst ceny zlata. Rozhodnutí nebo spekulace o uvolňování měnové politiky vedou zpravidla k růstu ceny zlata. Krásným příkladem z praxe může být korelace mezi kvantitativním uvolňováním ve Spojených státech a cenou zlata. Několik kol kvantitativního uvolňování vyhnalo cenu zlata během několika let o desítky procent vzhůru. Většina investorů totiž očekává, že s rostoucím objemem peněz v ekonomice dojde k růstu inflace. Rostoucí inflace povede investory k investování do zlata a tím vyženou poptávku po zlatě. cena zlata byla, je a bude velmi spjata s měnovou politikou největší ekonomiky na světě.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Příspěvekod Jožka.Bo » sob 05. led 2013 18:05:25

Pro toho, kdo chce místo dlouhodobého spoření ukládat peníze do zlata (jako ochranu před inflací) jsou takové krátkodobé poklesy vždy příležitostí k nákupu.
Ne že by rozdíl pár desítek USD za unci byl z dlouhodobého hlediska rozhodující, ale výhodný nákup vždy potěší.
Doufejme, že ty nižší ceny ještě chvíli vydrží.
Jožka.Bo
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 09. zář 2012 20:09:59

Zlato míří vzhůru

Příspěvekod karpen17 » úte 15. led 2013 11:02:04

Dnešní vývoj obchodování se zlatem dává silný nákupní impuls všem investorům do komodit. Za pozitivním vývojem ceny zlata stojí s největší pravděpodobností noční projev šéfa FEDu. Bernanke dal zlatu silný růstový impuls, který může výrazně promluvit do ceny zlata na konci 3. týdne 2013.

Bernanke bude dál tisknout peníze
Nejdůležitější informací celého proslovu šéfa FEDu Bernankeho je, že nevidí inflační rizika spojená s kvantitativním uvolňováním. FED se zavázal, že bude dlouhodobě držet centrální sazby poblíž nule a navíc bude nakupovat aktiva do své rozvahy. Těmito kroky se snaží nastartovat ekonomiku a dostat nezaměstnanost k 6 %. Ve svém včerejším projevu Bernanke deklaroval, že hodlá setrvat v původních plánech FEDu a neustoupí nátlaku ze strany některých konzervativních členů FEDu.

Růstový impuls
Spekulace o ukončení kvantitativního uvolňování dokázaly stáhnout cenu zlata k hranici 1640 USD za unci. Popření těchto spekulací naopak značně zvýšilo atraktivitu zlata, takže aktuální obchody se pohybují okolo 1680 USD za trojskou unci. Pozitivní impuls od Bernankeho by mohl dle analytiků pomoci zlatu překonat hranici 1700 USD za unci.

Zlato jako ochrana před inflací
cena zlata je velmi citlivá ke zprávám z USA ohledně kvantitativního uvolňování. Většina investorů považuje zlato za reálného uchovatele hodnoty a především výbornou ochranu před inflací. Ta by dle prognóz některých ekonomů měla Spojené státy překvapit v roce 2013 nebo 2014. Neustálé pumpování peněz do americké ekonomiky by se mělo brzo projevit.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09


Zpět na Ekonomická krize, zlaté rezervy a tištění peněz

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1381.24 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 18.42 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist