Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Inflace-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1370.68 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 18.25 Kč/g

Téma diskuze:

Inflace

Kam směřuje ekonomická krize a proč se některé mezinárodní finanční transakce stále častěji ptovádí ve zlatě?

Inflace

Příspěvekod zlatoforum » pát 17. úno 2012 13:37:24

Tak nám stoupá inflace na 3,5 % => Při současných 3,5%, beze změny k horšímu a obvyklém úroku 0,1% na běžném účtu, přijdete za 3 roky o zhruba 10% svých úspor.

Tímto tempem růstu inflace se můžeme do 2 let potýkat s inflací 5% ročně.

Situace v EU a ve světě nijak nenaznačuje změnu k lepšímu.
Naši politici se teď budou vzájemně obviňovat, kdo za to může. Obávám se, že musím říci, že vina není zcela na nich. Vzhledem ke globální ekonomice s tím teď moc nenadělají. Na Prů**r si zadělali dávno. Vlak je rozjetý a bude ho zatraceně těžké ubrzdit.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

FED tiskne peníze a zlato poroste

Příspěvekod karpen17 » pon 26. lis 2012 16:10:34

Každý, kdo během posledního měsíce sledoval volbu amerického prezidenta a graf ceny zlata, si nemohl nepovšimnout, jak cena zlata povyskočila až k 1750 USD za trojskou unci. Případného investora do zlata tak může napadnout jednoduchá otázka, zda není zlato již příliš drahé. Bohužel to lze jen těžko odhadovat, avšak z dlouhodobého hlediska se zdá cena zlata velmi atraktivní pro vstup do pozice.

Roční investiční horizont u zlata

Cenu zlata ovlivňuje mnoho faktorů, ale tím klíčovým, jež zlato dnes velmi prohání, je politická situace v USA. Zlato a americké státní bondy platí za bezpečné přístavy v dobách nejistoty. Vzhledem k blížícímu se okamžiku, během kterého politické elity v USA budou muset rozlousknout problém s rostoucím státním dluhem a dluhovou brzdou, jež má USA zakotvenou ve svém právním řádu, lze očekávat, že cena zlata může atakovat 1800 USD za unci. Je to logické, neboť politici budou raději přehazovat problémy jeden na druhého než, aby situaci vyřešili. To může mezi mnohými drobnými investory vyvolat paniku. Je tak možné, že část investorů začne utíkat od amerických státních dluhopisů ke zlatu. cena zlata by se tak během příštího roku mohla podívat nad 1800 USD za unci.

Dlouhodobá investice do zlata

Dlouhodobou cenu zlata, však s největší pravděpodobností blížící se fiskální útes pouze škrábne. Hlavním hybatelem ceny zlata je totiž někdo jiný. Je zapotřebí podívat se na tiskárny FEDu, které pouštějí do oběhu miliardy nových amerických dolarů. Inflace by se měla brzo dostavit a s rostoucí inflací zákonitě roste i cena zlata. Je tedy více než pravděpodobné, že v horizontu několika let bude zlato pro mnoho investorů zajímavou investicí s krásným ročním zhodnocením. Dokonce ani, z dnešního pohledu velmi nereálná, hranice 2000 USD nemusí být nepřekonatelná.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09


Zpět na Ekonomická krize, zlaté rezervy a tištění peněz

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1370.68 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 18.25 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist