Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Česká koruna a český investor-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1381.24 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 18.42 Kč/g

Téma diskuze:

Česká koruna a český investor

Investiční zlato, které se jinam nevešlo ...

Česká koruna a český investor

Příspěvekod karpen17 » stř 09. led 2013 10:00:52

Český investor by při každé své investici měl dbát na měnové riziko. Jde o jev, který má potenciál zdvojnásobit možný výnos z investice, ale také může velmi úspěšnou investici kompletně obrátit do obrovské ztráty. Ať se tedy jedná o investici do zlata nebo akcií, tak vždy by mělo být bráno v potaz měnové riziko.

Co to je měnové riziko?
Měnové riziko je takové riziko, které je způsobeno pohybem kurzů dvou měn. Pro zjednodušenou ilustraci lze uvést jednoduchý příklad. Investor, který zainvestoval 100 tisíc korun do zlata, po čase zjistil, že cena zlata vzrostla z nákupní ceny 1000 USD za trojskou unci na 1100 USD za unci. Laik by řekl, že tedy musel vydělat 10%. Jenže mezitím došlo k posílení koruny vůči dolaru z 20 Kč/USD na 15 Kč/USD. Klient na změně kurzu prodělal 25 %. Celkově tedy na investici do zlata vlivem výrazného kolísání měnového páru Kč/USD prodělal.

Jak funguje měnové riziko?
Pro každého investora, jenž investuje do zlata, akcií v zahraničí atd., je výhodné, pokud koruna oslabuje. To znamená, pokud za jeden dolar lze získat více korun, pak se výnosy z investice znásobují.

Měnové riziko
Při investici do zlata nebo stříbra je zapotřebí si uvědomit, že cena zlata a cena stříbra je určována světovými trhy. Takže se může stát, že vlivem dlouhodobého posilování české koruny ztratí investor veškeré výnosy. Stačí si vzpomenout na dobu, kdy dolar stál 36 Kč. Aktuální hodnoty dolaru se pohybují okolo 19,8 Kč. Jednoduchá matematika říká, že propad je zde skoro o 50%.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Zpět na Nezařaditelné

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1381.24 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 18.42 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist