Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Dlouhodobá analýza-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1820.06 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 22.09 Kč/g

Téma diskuze:

Dlouhodobá analýza

Aktuální cena stříbra, předpovědi ceny stříbra, analýzy, statistiky a predikce vývoje ceny stříbra

Dlouhodobá analýza

Příspěvekod Jenda » ned 17. bře 2013 20:16:01

Velmi zajímavé analýzy se objevily v tomto týdnu na internetu. Analytici hned několika velkých investičních bank se v nich shodují na obrovském růstovém potenciálu ceny stříbra. Jejich analýzy přitom vycházejí ze situace v Číně, která platí již několik let za hlavního hybatele s cenou stříbra. Dle zmiňovaných analytiků by se stříbro mohlo vrátit k hranici 40 USD za trojskou unci, na které se naposledy pohybovalo na podzim roku 2011.

Solární boom potáhne cenu stříbra
Základním stavebním kamenem úspěchu ceny stříbra v roce 2013 by měla být zvýšená poptávka ze strany čínského průmyslu. Čínská vláda se totiž rozhodla podpořit upadající poptávku po solárních panelech. Již během letošního roku by měla Čína sesadit Německo z pomyslného trůnu fotovoltaiky. Stříbro přitom patří mezi hlavní prvky při výrobě solárních panelů. Vzrůstající poptávka ze strany čínského průmyslu požene cenu stříbra nahoru.

Stříbro jako průmyslový kov
Stříbro platí již mnoho let spíše za průmyslový než za drahý kov. Celých 53 % vytěženého stříbra jde poslední roky na potřeby průmyslu po celém světě. Ať už jde o výrobu lednic, televizorů nebo baterií, tak stříbro hraje v nových technologiích rozhodující roli. Je velmi pravděpodobné, že se zlepšujícími se vyhlídkami světové ekonomiky, a tím i zlepšené kondice světového průmyslu, lze očekávat raketový nárůst poptávky po stříbře.

Cena stříbra nabízí dlouhodobý potenciál
Mnoho odborníků se přitom shoduje, že stříbro patří k několika málo investičním příležitostem, které nabízí velký potenciál pro dlouhodobé investování. Některé analýzy se nebojí predikovat růst ceny stříbra nad hranici 50 USD za trojskou unci. Aktuální hodnoty se přitom pohybují okolo 29 USD za unci. Za dlouhodobou rally přitom bude stát právě vzpamatovávající se světový průmysl.
Jenda
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 18. led 2013 9:46:36

Zpět na Cena Stříbra

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1820.06 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 22.09 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist