Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Cena zlata 2013-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1454.48 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.86 Kč/g

Téma diskuze:

Cena zlata 2013

Aktuální a budoucí ceny zlata, předpovědi ceny zlata, analýzy statistiky a predikce

Cena zlata 2013

Příspěvekod karpen17 » stř 02. led 2013 18:16:06

Zlatý začátek roku 2013
Začátek roku zastihl cenu zlata na vzestupu, který byl zapříčiněn především zklidnění vyhrocené situace okolo amerického fiskálního útesu. Politici ve Washingtonu dokázali překlenout vzájemné antipatie a domluvili se alespoň na provizorním řešení, jež dá americké ekonomice čas na zlepšení. Fiskální útes není zcela zažehnán, avšak domluva, kterou již stvrdil jak Senát, tak Sněmovna reprezentantů, přináší jistý posun v řešení nelehké situace okolo rozpočtu Spojených států.

cena zlata pod 1700 USD
Na finančních trzích dnes zavládla euforie. Akciové indexy rostly v průměru o 2 % a předváděly tak rally, jakou finanční trhy zase dlouho neuvidí. Výnosy na rizikových dluhopisech pod přívaly optimismu padaly a cena zlata o sobě dala po dlouhé době vědět. Zlato dnes v průběhu dne útočilo na hranici 1700 USD za trojskou unci. Tato magická hranice by měla v nejbližších dnech padnout a cena zlata by mohla dostat prostor pro růst. Těžit by měla především z velmi pozitivního sentimentu finančních trhů.

Výhled následujícího období
Vzhledem k tomu, že aktuální makrodata z celého světa pomalu signalizují zlepšující se kondici největších světových ekonomik, je dost možné, že následující týdny budou ve znamení posilování ceny zlata, akcií a komodit. Investorům by měla vydržet dobrá nálada minimálně do příchodu výsledkové sezony firem v EU a USA. Většina analytiků se shoduje, že uvolněné napětí okolo amerického rozpočtu dává trhům jistý impuls pro růst. Pro cenu zlata se zdá být dosažitelná hranice 1750 USD za trojskou unci, neboť velká část hedgeových fondů začíná opouštět své pozice v dluhopisech.

Stříbro přes 31 USD
Na pozitivní vývoj ve Spojených státech zareagovala i cena stříbra. O té již bylo řečeno, že je mnohem více volatilní v závislosti na pozitivní a negativní impulsy. Stříbro si tak první obchodní den roku 2013 připsalo zisk přes 2 % a svým majitelům nadělilo hezký Novoroční dárek.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Zlato propadlo o 2%

Příspěvekod karpen17 » pát 04. led 2013 20:00:49

FEDův úder na zlatý solar plexus
Jestliže jsme 2.ledna ve svých odhadech věštili ceně zlata krátkodobý růst k 1750 USD, pak jsme se hluboce mýlili. Uteklo sotva pár hodin a zveřejněný zápis z jednání FEDu poslal cenu zlata do kolen. Krásně to však ilustruje situaci, která může kdykoliv nastat na jakémkoliv rizikovém aktivu. Finanční trhy jsou zkrátka vrtkavá milenka, která může investorovi přinést mnoho radostí nebo přivodit nejeden infarkt.

FED a cena zlata
Ve zveřejněném zápisu ze zasedání FEDu lze vyčíst hned několik náznaků, že kvantitativní uvolňování amerických dolarů by se mohlo výrazně omezit. Hned několik členů bankovní rady totiž upozorňovalo na možná rizika spojená s kvantitativním uvolňováním peněz. Mnoha členům FEDu se nelíbí rostoucí rozvaha centrálního rezervního systému a zvyšující se riziko na straně finančního systému. Tito členové navrhovali výrazně omezit nákupy aktiv před koncem roku 2013. Pro finanční svět je taková zpráva zklamáním. Objevilo se totiž již mnoho hlasů, které spekulují o kvantitativním uvolňování číslo 4.

cena zlata pod tlakem
Spekulace o ukončení kvantitativního uvolňování dostaly cenu zlata pod výrazný tlak. Je třeba říci, že cena zlata dlouhou dobu čerpala z podpory, kterou našla v předpokládané rostoucí inflaci ve Spojených státech. Zvýšenou inflaci mělo vyvolat právě neustálé tisknutí peněz FEDem. Zlato se během posledních několika hodin dostalo pod prodejní tlak, který srazil cenu zlata k hranici 1630 USD. Aktuální cena zlata se pohybuje okolo 1650 USD.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Vývoj zlata v 2. týdnu 2013

Příspěvekod karpen17 » pon 14. led 2013 12:01:49

cena zlata se během posledních několika týdnů dostala pod tlak. Může za to především prohlášení několika centrálních bankéřů amerického FEDu, jež označili dlouhodobé kvantitativní uvolňování měnové báze za negativní jev, který může poškodit vývoj americké ekonomiky. Na pozoru se, dle jejich názoru, je zapotřebí mít především před inflací, která může v jistém okamžiku výrazně předčít očekávání a ztížit pozici FEDu.

2. týden roku 2013
Začátek týdne zastihl cenu zlata na úrovni okolo 1640 USD za trojskou unci. Zlato přitom jen obtížně hledalo podpůrné ceny, které by dokázaly zastavit propad, který zavinil komentář některých členů FEDu. V průběhu týdne se však objevilo několik podpůrných zpráv, které dokázaly vnést optimismus do obchodování se zlatem. Hlavními pozitivními impulsy se přitom staly komentáře o aktuálních nákupech zlata ze strany Číny a Indie.

Indie a Čína nakupují zlato
Dle zveřejněných statistik se dovoz zlata z Hongkongu do Číny za rok 2012 více než zdvojnásobil. Jde tedy o jasné potvrzení trendu, který nastolila čínská centrální banka. Ta již několikrát deklarovala, že během následujících několika let hodlá výrazně posílit své pozice ve zlatu. Ještě více však mohla zaujmout zpráva z Indie, která signalizuje zvýšený zájem Indie o žlutý kov. Obchodníci z Indie reagují na zavedení nových dovozních daní, takže v posledních několika týdnech zvyšují objemy poptávaného zlata na finančních trzích.

Očekávané události
cena zlata se i nadále bude dostávat pod tlak v souvislosti s ekonomickým vývojem v Eurozóně. Naopak pozitivní pro zlato může být zvyšující se zájem hedgeových fondů, centrálních bank rozvojových ekonomik a velkých penzijních fondů.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Analýza zlata dle Goldman Sachs

Příspěvekod Jenda » pon 21. led 2013 18:08:09

Ve své nejnovější analýze uvádějí analytici z investiční banky Goldman Sachs hned několik důvodů, proč lze očekávat brzkou rally na zlatě. Dle jejich komentářů je velmi pravděpodobné, že v brzké době se dočká celý komoditní trh velkých nárůstů. Za hlavní příčinu růstu přitom považují zlepšující se ekonomickou situaci v USA a Číně, která by výrazným způsobem měla podpořit komoditní sektor. Ten si minulý rok zapsal spíše záporná čísla.

Zlato v brzké době poroste
Ve své aktuální analýze upozorňují analytici od Goldman Sachs na nákupní tlaky ze strany hedgeových fondů, které výrazným způsobem navyšují své pozice v komoditách. Přitom jednou z nejvíce preferovaných komodit je právě zlato, respektive zlaté futures a ETF. Dle jejich odhadů lze v příštích několika týdnech očekávat nárůst ceny zlata až k hranici 1800 USD za unci. Takový růst by nabízel potenciální zhodnocení okolo 5 až 6 %. Krátkodobá spekulace na ceně zlata by investorovi mohla přinést nemalé zisky. Růst by měl být podpořen především nejistotou okolo hospodářských výsledků amerických a evropských firem, jež začaly postupně reportovat své zisky a tržby.

Pro spekulaci je vhodnější spíše ETF
Pokud by se potenciální spekulant měl zájem účastnit na krátkodobých výkyvech zlata, pak mu lze doporučit spíše ETF než fyzické držení zlata. Zatímco ETF má obrovskou likviditu a odpadá problém s nákupem a prodejem fyzického zlata, tak samotné fyzické zlato se hodí jako dlouhodobá investice v řádu několika let. Samotný přístup k ETF dnes poskytuje každé makléřská společnost.
Jenda
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 18. led 2013 9:46:36

Proč se zlatu nedaří?

Příspěvekod karpen17 » sob 26. led 2013 10:59:32

Práce finančních analytiků připomíná boj s větrnými mlýny. Zatímco před několika dny vyšla rozsáhlá analýza od Goldman Sachs ohledně vývoje ceny zlata, tak aktuální data ukazují, jak moc se tito analytici zmýlili. Zatímco Godlmani ve své analýze věštili zlatu nárůst ceny přes hranici 1700 USD za trojskou unci, tak v reálném světě zlato otočilo a propadlo se k 1650 za trojskou unci. Proč vlastně?

Negativní zprávy z korporátní sféry
První nepříliš radostnou zprávu bylo možno zaznamenat z korporátní sféry. Jeden z ruských miliardářů, Prokurorov, se rozhodl zbavit svých podílů ve zlatém businesse a prodává majetkový podíl ve společnosti Polyus Gold. Pro mnoho investorů je to negativní signál, neboť značí, že ruští těžaři nevidí ve zlatu takový potenciál.
Další zajímavou zprávou pak bylo projednávání možnosti zdanění amerických těžařů zlata. Ti platí za těžbu na území USA pořád stejnou daň již sto let. Vzhledem k tomu, že americkému rozpočtu zoufale chybí peníze, je logické a velmi pravděpodobné, že by se v USA mohla zvednout daň z těžby zlata.

Lepší makrodata ze světa
Předposlední lednový týden byl ve znamení mnoha pozitivních zpráv. Výsledková sezóna amerických a evropských firem zatím značí dobré výsledky a údaje o ekonomické aktivitě značí zlepšení nálady. Rostou maloobchodní tržby, nálada podnikatelů, aktivita v průmyslu. To vše vede mnoho investorů k opouštění svých zlatých pozic a k nákupu rizikovějších akcií nebo různých derivátů či futures.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Příspěvekod Jožka.Bo » sob 26. led 2013 19:59:36

Myslím, že ten pokles ceny zlata byla příznivá zpráva pro ty, co chtěli nakupovat.
Jožka.Bo
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 09. zář 2012 20:09:59

Lednové zlato

Příspěvekod karpen17 » ned 03. úno 2013 20:10:48

Poslední lednový týden přinesl pro zlato hned několik kurzotvorných zpráv. Tou hlavní však byla zpráva o vývoji inflace v USA. Zlato nakonec zakončilo leden roku 2013 na hranici 1662 USD za trojskou unci. Jaký byl tedy leden 2013 pro zlato? Přinesl investorům zisk, ztrátu nebo příležitost k dobrému nákupu?

Inflace se zatím drží dole
Zpráva o inflaci vyvolala mezi investory lehkou paniku. Většina obdivovatelů zlatého kovu tajně doufá, že měnové války centrálních bankéřů přivedou dříve nebo později inflaci. V takovém okamžiku by se investice do zlata přeměnila na dvouciferný výdělek. Jenže inflace v roce 2012 poskočila pouze o 1,4%. To rozhodně neukazuje na začátek inflační spirály, po které investoři do zlata touží. Ceny potravin, energií a ostatního zboží zatím pomalu zdražují, avšak stále se nezačala projevovat rostoucí rozvaha amerického FEDu.

Leden 2013 a zlato
cena zlata začala leden 2013 na úrovni 1688 USD za trojskou unci. Trojská unce zlata během ledna odepsala skoro 20 dolarů a investor během jednoho měsíce přišel o 1 % ze své investice. Pro dlouhodobé investory to není příliš zajímavá zpráva. Mnohem zajímavější se však zdály investiční příležitosti k nákupu zlata v průběhu ledna. Zlato se dostalo k hranici 1650 USD za unci, což je dle mnohých analytiků velmi zajímavá pozice pro vstup do zlata.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09


Zpět na Cena zlata

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1454.48 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 17.86 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist