Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Analýzy zlata-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1765.53 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 23.25 Kč/g

Téma diskuze:

Analýzy zlata

Aktuální a budoucí ceny zlata, předpovědi ceny zlata, analýzy statistiky a predikce

Analýzy zlata

Příspěvekod Jenda » čtv 07. úno 2013 9:18:26

Hned několika zajímavých analýz na téma budoucnost zlata se objevilo na internetu v uplynulém týdnu. Vedle názoru analytiků Citigroup bylo možno získat i náhled od nejúspěšnějšího komoditního investora, Jima Rogerse. cena zlata přitom poslední týden testuje hranici 1680 USD za trojskou unci.

Jim Rogers zlatu věří
Ve svém posledním rozhovoru projevil Jim Rogers názor, že zlato v následujících několika letech pozvolna překoná hranici 2000 USD za trojskou unci. Sám ve svých odhadech příliš nepočítá s papírovými penězi. Dle jeho názoru bychom se měli v příštích několika letech dočkat výrazného nárůstu inflace, která z velké části znehodnotí aktuální úspory. Ochranou proti takové inflaci budou komodity nebo akcie. Komodity budou těžit ze své unikátnosti, naopak ztrácet budou dluhopisy.

Citigroup sráží cenu zlata
Naproti tomu analytici z Citigroup vidí budoucnost zlata méně růžověji. Dle jejich predikcí by cena zlata měla kulminovat na hranici 1700 USD za trojskou unci. V následujících několika měsících by se pak zlato mělo vrátit k hranici 1650 USD za trojskou unci a na této hranici by měla zůstat i příští rok. Analytici Citigroup nevidí na zlatu takový potenciál jako zbytek investičního světa. Především pak nevnímají inflační tlaky, které by svou měnovou politikou měl vyvolávat americký FED.
Jenda
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 18. led 2013 9:46:36

Zlato padá. Jde o příležitost k nákupu?

Příspěvekod karpen17 » pon 11. úno 2013 17:23:06

cena zlata se dnes dostala pod tlak, když výrazným způsobem začali převažovat prodejci nad kupci, což vedlo k tomu, že se v průběhu dnešního obchodování začala cena zlata propadat. Aktuálně se zlato obchoduje u hranice 1650 USD za trojskou unci. Přičemž mezi obchodníky se začíná šířit otázka, zda jde o pouhou korekci nebo nastolení nového trendu.

Kam se vydá zlato?
cena zlata se dostává pod tlak díky zlepšující se ekonomické situaci ve světě. Mnoho předstihových ukazatelů hlásí, že se globální ekonomika dostala z nejhoršího a tudíž lze očekávat návrat investorů k rizikovějším aktivům. Nový optimismus podporují i zprávy z korporátní sféry, neboť většina reportovaných výsledků velkých firem výrazně předčila očekávání analytiků. Dokonce i ceny komodit, jakými jsou uhlí a elektřina, se začínají pomalu vzpamatovávat. Zdá se tedy, že část trhu by mohla začít odprodávat své pozice ve zlatě.

Jak vydělat na pádu zlata?
V případě, že by se jednalo o dlouhodobý trend a cena zlata by doopravdy začala klesat, pak existuje několik variant, jak vydělat na pádu zlata. V prvé řadě mohou spekulanti sázet proti zlatu. Mnoho brokerů nabízí různé příležitosti v sázkách proti zlatu, avšak nás spíše zajímá strategie dlouhodobého investora. Pro dlouhodobého investora může být propad ceny zlata zajímavou pozicí pro vstup. Dle komentářů a odhadů mnoha analytiků lze v horizontu několika let očekávat výrazné vzedmutí inflace, tudíž by se dlouhodobý investor měl zaměřit na nalezení zajímavých pozic pro vstup do zlata a neměl by se nechal vystresovat krátkodobými výkyvy hodnoty svého portfolia. Každou výkyv zlata by měl analyzovat jako zajímavou pozici.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Kde se zastaví cena zlata?

Příspěvekod Jenda2 » stř 20. úno 2013 11:18:33

cena zlata zažívá v posledních dnes dramatické propady. Během posledního týdne propadlo zlato až k hranici 1600 USD za trojskou unci. Mnoho analytiků hned přispěchalo s analýzama, že zlato je velmi překoupené a velká rally na zlatu se brzo změní ve velký pád. Nabízí se tedy otázka, kde je pravda? Je lepší profitovat na poklesu zlata a nebo se držet dlouhodobé strategie a zlato nakupovat?

Zlato u 1600 USD za unci
Aktuální obchodní data signalizují, že cena zlata se usadí u hladiny 1600 USD. Na druhou stranu je však třeba upozornit, že většina investorů má nastavené u hranice 1600 USD stop-lossy, které je mají chránit před velkými propady. Je tedy dost možné a pravděpodobné, že v okamžiku, kdyby tyto stoplossy začaly být aktivní, se lze dočkat velkých výprodejů na zlatu. Hranice 1600 USD za unci se zdá pro zlato klíčová a její překonání, by mohlo přinést mnoho zajímavého do obchodování se zlatem.

Jak se bránit proti propadu?
Pro dlouhodobého investora se při propadu ceny zlata otevírá otázka, zda zlato neprodat. Odpověď leží někde v budoucnosti a nikdo ji nezná. Avšak většina investičního světa se stále přiklání k variantě, že propady jsou krátkodobé a dlouhodobý investor by propady měl využít k nákupům za atraktivní ceny. Proto jedinou radou pro dlouhodobého investora do zlata je utřídění si investičního horizontu a následně, pakliže je to možné, sledovat cenu zlata a vhodný okamžik přikoupit za zajímavé ceny.
Jenda2
 

Zlato zastavilo pokles

Příspěvekod Jenda 2 » pát 22. úno 2013 9:45:08

Po týdnu, který se investorům do zlata mohl zdát jako věčnost, zastavilo zlato včera svůj propad. Aktuálně se cena zlata obchoduje u hranice 1580 USD za trojskou unci. Zůstává však otázkou, nakolik se tato cena může stát technickou podporou pro cenu zlata. Ta se i během dnešního obchodování zatím vydala do plusových hodnot a posiluje zhruba o 0,5%. Investoři jenom pomalu smazávají únorové nakumulované ztráty.

Stříbro také roste
I cena stříbra se stabilizovala. Hranice 28 USD za trojskou unci se nakonec ukázala jako rezistentní vůči dalším poklesům a připravila půdu pro korekci současných poklesů. Cena stříbra aktuálně obchoduje těsně pod hranicí 29 USD za trojskou unci. Zatím se jí daří umazat část ztrát, které se jenom v únoru rovnají 10 %.

Jaký je krátkodobý výhled?
Z pohledu technické analýzy, se na ceně zlata utvořila zajímavá formace. Takzvaný smrtící kříž signalizuje, že padesátidenní klouzavý průměr propadl pod dvousetdenní klouzavý průměr. Pro cenu zlata to nesignalizuje nic dobrého. Příznivcům technické analýzy lze tedy doporučit vyčkat s dalšími nákupy zlata. Oproti tomu fundamentální analýza říká, že by se drahé kovy měly v brzké době zkonsolidovat a umazat část nabraných ztrát. Z krátkodobého hlediska otevírá fundamentální analýza menší prostor pro spekulanty.
Jenda 2
 

Příspěvekod Jožka.Bo » pát 22. úno 2013 14:43:43

Jsem přesvědčen, že je pořád příhodná doba pro nákup fyzického kovu.
Jožka.Bo
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 09. zář 2012 20:09:59

Zlato se vrací k 1600 USD za trojskou unci

Příspěvekod karpen17 » pon 25. úno 2013 15:12:03

cena zlata, poté co propadla během jediného týdne o několik procent, pokračuje v konsolidaci. Aktuálně se cena zlata obchoduje u hranice 1590 USD za trojskou unci. Analytici přitom očekávají, že v krátkodobém horizontu by se cena zlata měla vrátit za hranici 1600 USD za trojskou unci, kterou považují za hlavní rezistentní oporu.

Stříbro také posiluje
Ten, kdo minulý týden nakoupil stříbro u hranice 28 USD za trojskou unci, může pomalu začít sčítat zisky. Cena stříbra se momentálně obchoduje u hranice 29,2 USD a svým nejvěrnějším investorům připisuje zhodnocení bezmála 3 % během několika dní. Potvrzují se přitom slova mnohých odborníků, kteří považují stříbro za velmi volatilní. Cena stříbra dle jejich odhadů nabízí obrovský prostor pro spekulace na krátkodobých růstech a poklesech.

Co lze tento týden očekávat?
Jednou z nejvíce sledovaných politických událostí jsou nové parlamentní volby v Itálii. V případě, že by došlo k překvapivému vítězství Silvia Berlusconiho, znamenalo by to pro Evropu další výraznou komplikaci na cestě k společné integraci. Italské dluhopisy by se dostaly do centra všeho dění, neboť Berlusconi je známý především svojí populistickou politikou, která by znamenala stopku všem úsporným opatřením. Ve Spojených státech také ubíhá čas politikům k odvrácení slabší verze fiskálního útesu. Ten byl odložen v lednu 2013, avšak pokud se politici nedohodnou na lepším řešení, dojde k automatickým stopkám v rozpočtu USA, což by znamenalo propad HDP a zhoršení situace v USA.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09


Zpět na Cena zlata

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1765.53 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 23.25 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist