Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Aktuální cena zlata-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1821.91 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 22.15 Kč/g

Téma diskuze:

Aktuální cena zlata

Aktuální a budoucí ceny zlata, předpovědi ceny zlata, analýzy statistiky a predikce

Aktuální cena zlata

Příspěvekod zlatoforum » stř 21. bře 2012 9:52:51

Zde je prostor pro komentáře k aktuální ceně zlata. Toto opatření je zde čistě z důvodu, aby se nám nemíchaly odhady a analýzy s komentáři. Pokud chcete jen komentovat aktuální cenu zlata, zde je to správné místo.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Aktuální cena zlata v Kč online 5 minut

Příspěvekod Primak » pát 06. dub 2012 21:46:34

Aktuální světová cena zlata online 5 minut aktualizace. Světová cena stříbra na burze přepočteno na koruny. Kolik stojí platina a palladium v korunách? Jaká je cena zlata stříbra dnes?
To vše s aktuálním přepočtem zde: http://www.KITCO.cz
Primak
 

Čas kupovat zlato?

Příspěvekod Maťko » čtv 12. črc 2012 17:23:56

Dobrý den, moc se v tom neorientuji, jen co jsem pročetl tady na fóru.
Je momentální cena zlata dobrá? Je vhodný čas k nakupování?
Děkuji za odpověď.
Maťko
Maťko
 

Příspěvekod zlatoforum » sob 14. črc 2012 13:30:00

Dobrý den,
na tuto otázku je velmi těžké odpovědět. Nikdo nedokáže říct, jaká bude budoucí cena zlata. V případě, že cena zlata bude nadále růst, je aktuální cena dobrá.
Odhady se samozřejmě liší. Obecně se čeká spíše růst ceny viz. Váš odhad budoucí ceny zlata - anketka.

Nejvíce lidí v naší anketě odhaduje cenu zlata na konci roku 2013 1200Kč/g což je oproti dnešním 1060 Korun za gram nárůst přibližně 13%.

Banka vám takové zhodnocení nikdy nedá. 58% návštěvníků k dnešnímu datu si myslí, že zhodnocení bude dokonce vyšší. Hlasovalo 50 lidí.

Posuďte pak sám, zda je momentální cena vhodná k nakupování. Upozorňuji však, že výše zmíněné informace jsou jen orientační a nelze na ně spoléhat. Koupí zlata samozřejmě riskujete i ztrátu. Zisk vám nikdo nezaručí. Pohybujete se v oblasti, kde si musí každý sám za sebe zhodnotit, zda je riziko přijatelné.
Nově provozujeme i inzertní portál ZlatoInzerce.cz
zlatoforum
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:47:51

Co znamená klid na zlatě?

Příspěvekod karpen17 » pát 14. pro 2012 12:30:36

Investoři do zlata byli v poslední době zvyklí na prudké výkyvy hodnoty ceny zlata. Jenže během posledních dní se cena zlata stabilizovala a neustále se pohybuje okolo 1700 USD za trojskou unci. Proč tomu tak je? V jaké fázi se cena zlata aktuálně nachází? Lze očekávat korekci ceny zlata nebo naopak růst cen zlata. Existuje mnoho otázek, které drobný investor má, a je dobré podívat se podrobněji na odpovědi k těmto otázkám.

Proč cena zlata stagnuje?
Obecně se dá říci, že prosinec je pro finanční trhy jakýmsi klidným měsícem. Jak dluhopisové, tak akciové trhy nepředvádí žádnou rally či pády. Je tudíž logické, že i cena zlata bude spíše stagnovat a čekat na nějaký signál, který by jí dál možnost růstu. Obecně se však říká, že období před Vánoci je velmi podobné letnímu obchodování, takže nelze očekávat cenové výkyvy. cena zlata s největší pravděpodobností zůstane okolo 1700 USD.

V jaké fázi se cena zlata aktuálně nachází?
Na zlatu je vidět dlouhodobý růstový trend. Pokud bychom vyjmuli polovinu prosince, neboť Vánoce velmi zkreslují grafy, tak bychom zjistili, že cena zlata by v lednu mohla posílit někam za hranice 1750 USD za trojskou unci. Většina analytiků se přitom shoduje, že v roce 2013 bude protržena hranice 1800 USD za trojskou unci. Vše bude záviset na ekonomickém vývoji v Číně, nelze tudíž zatratit ani hranici 1900 USD za unci.

Přijde korekce či růst?
U zlata lze očekávat dlouhodobý růst. V krátkém horizontu (týden nebo měsíc) může přijít jistá korekce o nějaká procenta z ceny zlata. Půjde však spíše o přehnanou reakci na nějakou zprávu typu: republikáni se domluvili s demokraty na fiskálním útesu nebo Čína chce výrazně snížit své zlaté rezervy. Zkrátka půjde spíše o přehnanou reakci, která nebude mít ekonomický fundament.

Je tedy dobré zainventovat teď do zlata?
Bohužel to nikdo neví. Většina investičních guru nedoporučuje nakupovat před Vánoci. Trhy jsou dle jejich názorů ovlivněny náladami investorů, jež se již těší na Vánoce, tudíž velmi často ignorují negativní zprávy a přeceňují pozitivní signály. Možná tedy stojí za zamyšlení, zda nepočkat s nákupem zlata na leden.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Jim Rogers ke zlatu

Příspěvekod karpen17 » stř 19. pro 2012 14:52:55

cena zlata se během posledních dnů propadla k hranici 1670 USD za trojskou unci. Jde přitom o několikátý propad během posledních měsíců. Zlato se tak dostalo k hranici čtyřměsíčních minim. Jsou tyto propady způsobeny změnou investiční nálady investorů nebo jde o pouhou korekci? K investičnímu zlatu se nedávno vyjádřil i Jim Rogers, známý investiční guru, jež dlouho dobu vsází na komodity.

Silný býčí trh
Jim Rogers uvedl v rozhovoru pro CNBC, že každý investor by měl být před zlatem na pozoru. Dle jeho analýz roste cena zlata již několik let za sebou, tudíž se lze dočkat menší korekce. V krátkodobém horizontu nedoporučuje konzervativnímu investorovi spekulovat na nákupu zlata. V dlouhodobém pohledu však zlato patří mezi Rogersovi silné favority. Dle jeho slov je na zlatu vidět silný býčí trh, který bude přetrvávat po řadu let. Rostoucí světová poptávka po zlatě by měla hnát cenu zlata výše a výše.

Zlato u 2000 USD
Zlato během roku 2012 posílilo téměř o 7 %. Za tímto růstem jsou především obavy z vývoje v Eurozóně. Mnoho analytiků přitom odhadovalo, že cena zlata by v roce 2012 měla pokořit magickou hranici 2000 USD. To se tak zatím nestalo. Zklidněná situace v Evropě a útlum čínské ekonomiky zatím zlatu příliš nenahrávají. Je však možné, že leden 2013 přinese na finanční trhy opět neklid a podporu pro ceny zlata.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09


Zpět na Cena zlata

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1821.91 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 22.15 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist