Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Komodity 2012-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1137.16 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 13.14 Kč/g

Téma diskuze:

Komodity 2012

Investiční zlato, které se jinam nevešlo ...

Komodity 2012

Příspěvekod karpen17 » čtv 10. led 2013 9:43:40

A vítězem se stává?? Pšenice
Poměrně zajímavou podívanou nabízí zhodnocení komodit za rok 2012. Ten, kdo by čekal, že nejlépe na tom v roce 2012 byla ropa nebo zlato, by se velmi mýlil. Ani zlato ani ropa nepatřily mezi šampiony komoditního trhu. Za situace, kdy Evropu v roce 2012 zmítalo napětí okolo dluhové krize a USA čekalo na spuštění tiskáren FEDu, se nelze divit, že ceny komodit v roce 2012 zažívaly rally a pády.

Sója, pšenice a kukuřice
Vítězem roku 2012 mezi komoditami se staly obiloviny. Sója připsala přes 18 %, kukuřice 8 % a pšenice dokonce 19 %. Jen málokdo by počátkem roku sázel na tyto komodity. Srovnání je o to zajímavější, když si uvědomíme, že například cukr nebo bavlna odepsaly 16 respektive 17%. Absolutním losserem komoditního trhu se v roce 2012 stala káva. Ta přinesla svým investorům ztrátu přes 35 %.

Kovy v zisku
Pohled na kovy přináší vcelku utěšující podívanou. Zlato připsalo okolo 7 %, stříbro dokonce 8 % a platina přes 9 %. Tyto zisky jenom ilustrují zvýšenou poptávku po investičních kovech, které mají pověst uchovatelů hodnoty. Nejistoty okolo ekonomického vývoje, možná recese a rozpad Eurozóny působí na finanční trhy jako červený hadr na býka. Jakékoliv další zprávy o možném rozpadu Eurozóny nebo zhoršení situace v Číně může vést ke spuštění paniky na finančních trzích.

Ropa skoro na nule
Pokud bychom se podívali na situaci okolo ropy, pak je zapotřebí rozlišit mezi Brent a WTI. Zatímco ropa Brent lehce posílila, tak ropa WTI zaznamenala propad o 7%. Na WTI tlačí především rozvoj americké těžby břidlicového plynu, který pomalu vytlačuje ropu jako majoritní surovinu.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Zpět na Nezařaditelné

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1137.16 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 13.14 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Kování na dveře
Investování-stříbro

cron
TOPlist