Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

FED definitivně podtrhl nohy ceně zlata-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 1135.24 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 12.97 Kč/g

Téma diskuze:

FED definitivně podtrhl nohy ceně zlata

Kam směřuje ekonomická krize a proč se některé mezinárodní finanční transakce stále častěji ptovádí ve zlatě?

FED definitivně podtrhl nohy ceně zlata

Příspěvekod Jenda » čtv 21. úno 2013 9:38:05

Americký FED dnes v noci definitivně pohřbil všechny naděje, že by se cena zlata v průběhu února mohla vzpamatovat. Včerejší obchodování přineslo všem investorům do zlata nemalé ztráty, ze kterých se bude trh vzpamatovávat několik týdnů. Zlato totiž včera prorazilo silnou technickou bariéru na úrovni 1600 USD za trojskou unci a v propadu pokračovalo až k hranici 1550 USD.

FED možná ukončí kvantitativní uvolňování
Měnový výbor amerického FEDu včera vyjádřil další pochybnosti o prospěšnosti měnového uvolňování ze strany FEDu. Poprvé přitom tento výbor připustil, že v průběhu roku 2013 může dojít k pozastavení odkupů aktiv. Tato zpráva okamžitě vyděsila finanční svět, neboť dle dřívějších odhadů mělo skončit kvantitativní uvolňování až v okamžiku, kdy nezaměstnanost v USA výrazněji propadne a zvedne se síla americké ekonomiky.

Co lze očekávat?
Pro cenu zlata jde o velmi špatnou zprávu. Analytici očekávali, že kvantitativní uvolňování plně rozvine inflaci, která výrazným způsobem nastartuje cenu zlata. Pokud by tedy došlo k ukončení programu odkupu aktiv ze strany FEDu, tak by opadly inflační tlaky na americkou ekonomiku. cena zlata by tedy mohla přijít o klíčový podpůrný faktor. Je dost pravděpodobné, že v brzké době se dočkáme revize cílových cen u ceny zlata. Nicméně dlouhodobý investor by tento propad neměl brát jako implus k prodeji svých pozic ve zlatě.
Jenda
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 18. led 2013 9:46:36

FED opět zatočil se zlatem

Příspěvekod Jenda » úte 26. úno 2013 19:58:21

Šéf americké centrální banky, FEDu, dnes po dlouhé době zamotal hlavy všem investorům do komodit a především pak investorům do zlata a stříbra. Zatímco minulý týden znamenal pro cenu zlata obrovskou katastrofu a investoři nestačili počítat ztráty, tak tyto dny přináší pro cenu zlata mnoho pozitivního. Vedle zvýšené nejistoty spojené s Italským volebním patem, dále pak blížícím se fiskálním útesem USA, se dnes projevil Ben Bernanke.

Bernanke dal zlatu prostor pro růst
Zatímco minulý týden někteří členové měnového výboru upozornili na rostoucí problémy, které jsou spojené s kvantitativním uvolňováním měnové báze, tak Ben Bernanke dnes tyto obavy plně rozmetal. Ve své pravidelném proslovu před americkým senátem pronesl, že FED nadále zůstane pevný ve svém odkupu aktiv, dokud neuvidí jasné oživení na pracovním trhu. Pro finanční trhy to znamenalo jediné. Inflační rizika vzrůstají.

Zlato začalo růst
cena zlata zareagovala na proslov Bena Bernankeho okamžitý nárůstem přes hranici 1600 USD za trojskou unci. Aktuálně se cena zlata obchoduje u hranice 1615 USD za trojskou unci. Z pohledu technické analýzy je velmi důležitá technická bariéra 1600 USD, za kterou se zlato dostalo. Ta je totiž považována za silnou oporu pro cenu zlata.

Stříbro také posiluje
I cena stříbra zaznamenala dnes nárůst. Stříbro v dnešním obchodování připisuje přes 1 % a velmi se přiblížilo k magické hranici 30 USD za trojskou unci. Cena stříbra tak potvrzuje svou volatilitu a zajímavé spekulativní možnosti. Dle odhadů analytiků by se cena stříbra měla dostat zpět za hranici 30 USD za trojskou unci do konce tohoto týdne.
Jenda
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 18. led 2013 9:46:36


Zpět na Ekonomická krize, zlaté rezervy a tištění peněz

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 1135.24 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 12.97 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Kování na dveře
Investování-stříbro

TOPlist