Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Ekka Gold zkušenosti?-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 921.75 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 12.2 Kč/g

Téma diskuze:

Ekka Gold zkušenosti?

Zlato jako investice

Ekka Gold zkušenosti?

Příspěvekod PetrK » úte 26. bře 2013 13:37:38

Zdravím,

Má někdo zkušenosti se spořením ve zlatě? http://www.ekka-gold.cz/sporeni-ve-zlate-3.html ?

Případně co na to říkáte, podle mě to má smysl jedině, když dosáhnete 100 gramů, pak platíte jen poplatek za nákup, ne už premium navíc.
PetrK

Příspěvekod host » úte 26. bře 2013 22:46:45

Asi máte pravdu, ale měl bych k tomu vlastní komentář.
To zlato, co si koupíte, máte u někoho "uschováno" a když ho chcete, tak si ho musíte zvlášť vyžádat - je otázka, zda ho tam budete mít i za řekněme deset či více let.
Ceny tam uváděné nepatří k nejnižším - za stejně nebo méně to nakoupíte třeba ve Vsetíně (či v Praze) u Zlaté mince nebo u Au portal v Brně a v Praze či u Abros - ti všichni Vám nakoupené zboží pošlou domů na dobírku nebo kurýrem, když je toho víc, případně si to u nich můžete vyzvednout osobně.
Co se týká uložení, tak nejbezpečnější je vlastní schránka v bance - nejmenší je do tisícovky ročně a vejde se tam hezkých pár kilo zboží.
Nedovedu pochopit, proč lidi pořád hledají jiné zdroje, než ty bezpečné.
host

Bezpečnostní schránka pro nákup investičního zlata

Příspěvekod RON » stř 27. bře 2013 12:20:22

Přesně tak, musím s Vámi souhlasit.
Například ČSOB nabízí používání bezpečnostní schránky za 1200,- + DPH - tedy přibližně 1500,- za rok.

Schválně si spočítejte, kolik přeplatíte za dražší zlato u investiční společnosti.
Jakmile Vám tato částka vyjde na více, než 1500,- za rok, je naprosto zbytečné platit investiční společnosti. Často to bývá s.r.o. a tam se nedovoláte.

Když máte u banky bezpečnostní schránku, je to Váš majetek a vzhledem k tomu, že ani banka neví, co tam máte - nemůže se stát, že vám obsah odeberou nebo zdaní. investiční zlato máte bezpečně pod zámkem.

Při nákupu jediné zlaté 100g cihličky těch 1500 podle mého názoru překročíte hravě. Možná už i při koupi uncové zlaté mince.

Při nákupu 1g zlata bývají marže ještě větší, takže se za 12g ročně možná na ten rozdíl 1500,- oproti ceně zlata u normálního obchodníka s investičním zlatem stejně pravděpodobně dostanete.

Pro mě je tedy bezpečnostní schránka s levným nákupem jednoznačná kombinace. Jste nezávislí a obsah schránky máte kdykoliv okamžitě k dispozici. Cena bude možná i tak stále nižší než u investiční společnosti. To už je ale ceník od ceníku....
RON

ekka-gold

Příspěvekod bard » pon 29. dub 2013 23:18:43

Sporim u nich. Uz dvakrat jsem si nechal dodat a dodali slitky münze österreich. Stoji za nimi pro aurum. Z toho co jsem si precetl, asi jeden z nejvetsich v Evrope. Nesouhlasim jen s tvrzenim, ze banka je nejbezpecnejsi. Naopak. Me sestre vybrali schranku exekutori v doprovodu s policii. Banky dnes vedou schranky na rodne cislo a oznami i toto. Byl jsem se v Ekka podivat osobne a otukat si ty hochy osobne. Pusobi profesionalne. Ceny jsou pro drobneho investora priznive. Jasne, ten kdo chce nakoupit hned slitek 1 oz z ruky najde lepsi cenu. Ja chci nakupovat pravidelne spjse casto a po mensich castkach. Z toho pohledu jsem nenasel nic lepsiho. Vsechno ostatni vetsinou mlm.
bard

Příspěvekod Peti » úte 30. dub 2013 20:50:24

Vím, že je to mírně offtopic, ale už jsem u nich několikrát nakoupil...za hotovost přímo na krámě ale hlavně ANONYMNĚ, což se u dodání zboží na dobírku nedá.
Jsou i levnější, třeba Maxmetal v Hranicích, ale tam mě 4x odřekli, když jsem chtěl platit hotově...
Jejich spoření nevyužívám, spořím si doma a pak pěkně z ruky do ruky a uschovat na bezpečném místě.
Peti

Zpět na Investiční zlato

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení

Aktuální cena zlata: 921.75 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 12.2 Kč/g

Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz